Návrhářka Mimi Lan Nguyen ve své aktuální udržitelné kolekci nachází podobnost mezi živoucí letní přírodou a ženským dospíváním. Sezona SS19 je v jejím pojetí rozmarná i pokojná, divoká i něžně plachá jako dívčích devatenáct let.

Námětem pro kolekci se stala představa 19leté dívky a s ní spojená rozporuplnost. Radost a vzrušení z nového i melancholie nad pomíjivostí, jež s sebou toto období v životě ženy přináší. Pomyslný konflikt je v kolekci harmonizován snoubením temnějších, zemitých barev s kontrastními pestrobarevnými materiály v jemných i intenzivních tónech trávově zelené, červené či modré, které zdobí přírodní motivy.

„Tuhle zemi si v létě užíváme o sto šest, mnohem více než kdykoliv jindy, je najedou jiná…

Komentuje inspirační pozadí své kolekce návrhářka MiMi Lan Nguyen, která do 15 let vyrůstala ve Vietnamu, ale právě letní dny trávené později s rodinou v prostředí českého venkova a přírody si ji zcela podmanily. Podobnost mezi devatenáctým rokem v životě ženy a naší letní přírodou spatřuje právě v jejich jinakosti, rozmarnosti a neopakovatelné kráse.

Mimi Lan Nguyen

Střihům kolekce SS19 vládnou uvolněnost i komfortní a méně vypasovaná řešení. Materiálům zase přírodní textilie, jako jsou 100% italská vlna, japonská bavlna či vietnamské hedvábí. Hedvábnou nití jsou strojově tkané i výšivky z vietnamského Saigonu, odkud pochází autorka jejich návrhů i celé kolekce, MiMi Lan Nguyen. Výšivky a dekory textilií vypráví o zážitcích z léta ještě konkrétněji. Na pozadí letní květeny se na oděvech často vznáší motýli či vážky.

Silný vztah k přírodě La femme MiMi se promítá také do jejího zodpovědného přístupu k oděvní produkci, zejména pak pro ni typického zero waste. Za použití zbytků z předchozích kolekcí značka vytváří nové ready to wear kusy oblečení a doplňky, jako jsou pásky a vázací límečky. Zbytkový materiál z jednoho oděvu využívá v detailech jiného, například jako kapsy či stojáčky na sakách a šatech.

Od samotného vzniku značky v roce 2007 Mimi Lan Nguyen pracuje bezezbytkově, respektuje principy udržitelnosti a vášnivě proměňuje staré a zapomenuté věci v nové. Použité materiály vybírá pečlivě napříč všemi kouty zeměkoule. V módní tvorbě i estetice nezapomíná dávat prostor svému původu například v podobě tradiční saigonské výšivky a vietnamského hedvábí. Pod značkou La femme Mimi vznikají dvě kolekce ročně a zero-waste oděvy v ready-to-wear edicích.

Kolekci je možné zakoupit v pražské kamenné prodejně na adrese Štěpánská 53 nebo na e-shopu.

Zdroj: archiv značky

comments


Fashion News
Author: Adéla Valušková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Nejlepší veganské šampóny pro všechny typy vlasů

Kosmetika s označením vegan se těší stále větší oblibě. Není divu, výrobci používají velké množství živočišných složek a testují na...

Zavřít