Klenotník králů a král klenotníků uzavřel pařížský týden módy. Šperkařský dům Cartier zakončil Haute Couture Fashion Week luxusní večeří plnou hvězd: stalo se tak ku příležitosti představení nejnovější kolekce Coloratura. 

Podle legendární značky, na jejíž práci s kovy a drahými kameny nedala dopustit například herečka a monacká kněžna Grace Kelly, je nejnovější řada oslavou všeobecné zvědavosti a otevřenosti okolnímu světu. Představení barevných klenotů Cartier oslavil v Paříži prostřednictvím opulentní večeře na nádvoří Cour Carré světoznámé galerie Louvre. Na počest rozmanitosti pozval klenotnický dům krásky z několika koutů světa: mezi hosty nechyběla italská diva Monica Belluci, francouzsko-italská herečka Bianca Brandolini, indická herečka Freida Pinto, Angličanka Naomi Watts, francouzská herečka a režisérka Mélanie Laurent nebo íránská hvězda Golshifteh Fahrani. Večírek se konal pod skleněným přístřeškem vybudovaným speciálně pro Cartier. Nechyběla ani umělecká vložka, o kterou se vyjma tanečního sboru pod taktovkou choreografky a primabaleríny Marie-Agnès Gillot postarala také zpěvačka Dua Lipa a jazzman Jamie Cullum.

Místo konání přehlídky: pařížský Louvre

Zleva Freida Pinto, Naomi Watts, Monica Bellucci, Mélanie Laurent, Bianca Brandolini a Golshifteh Fahrani

Značku Cartier založil roku 1847 v Paříži Louis-François Cartier. Kromě šperků je známá také pro svoje luxusní hodinky. Ke Cartier neodmyslitelně patří symbol pantera, objevující se na známé kolekci Bestiář vedle draků, hadů a krokodýlů. Vůbec první brož s panterem byla značkou vyrobena pro manželku vévody z Windsoru, Američanku Wallis Simpson. Firma se obecně u příslušníků královského dvora těšila význačnému postavení: Eduard VII. z ní dokonce udělal výsadního dodavatele šperků pro britský královský dvůr. V současnosti je asi nejznámějším šperkem Cartier Love Bracelet, který se zrodil v New Yorku v 70. letech a představuje lásku a oddanost životnímu partnerovi. Ačkoliv je cena mnoha šperků Cartier závratná, jedno je jisté: pokud se do nich rozhodnete investovat, jejich krása, kvalita a nadčasovost vám zaručí, že je jejich nositelem nebudete jenom vy, ale také několik generací po vás.

Kanaga Necklace

Yoshino Necklace

Chromaphonia Necklace

Zdroj: archiv značky Cartier

comments


Fashion Events
Author: Gabriela Knížková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
4 méně známé vychytávky pro focení se smartphonem P20 Pro

Huawei byla donedávna na českém trhu ne příliš známá značka, nabízející chytré mobilní telefony za příznivé ceny.  Dneska se těší tato...

Zavřít