Hledáte zajímavou cvičebnici českého jazyka pro své děti? Nejdou jim vyjmenovaná slova či slovní druhy? Vydavatelství Fragment má pro tyto případy knihu Český jazyk v malíčku pro 3. třídu. 

O čem kniha je?

Tato kniha obsahuje učivo českého jazyka pro 3. třídu. Procvičíte zde vyjmenovaná slova, slovní druhy, slova souznačná, protikladná i příbuzná. Najdete zde mnoho cvičení, úkolů k přemýšlení i řadu tvořivých úloh. Hravou formou se děti seznámí se základním učivem, upevní si to, co jim nejde.

Proč byste si to měli přečíst?

Mnohdy si nevíte rady a tlačí vás nedostatek času k vymýšlení úkolů pro vaše děti? Sáhněte po této cvičebnici a nebudete litovat. Je plná zajímavých úkolů a doplňovaček. Obsah koresponduje s učivem Rámcového vzdělávacího programu pro 3. třídu základních škol.

To nejlepší na této knize?

V této cvičebnici najdete mnoho doplňovaček, úkolů, křížovek k procvičování pravopisu českého jazyka. Je navržená tak, aby děti pracovaly samostatně. Na konci je klíč k řešení úkolů. Což pro rychlou a správnou kontrolu ocení rodiče.

Co se nám nezdálo?

Nic, co by stálo za zmínku. Cvičebnice zaujala naši autorku i jejího syna, který je vždy rychle se vším hotový, proto je třeba mít nějaký ten úkol navíc po ruce.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny holky a kluky, kteří si chtějí upevnit učivo 3. třídy, dále pro rodiče žáků ZŠ a pro pedagogy.

Autor: Lucie Víchová

Ilustrace: Antonín Šplíchal

Vydalo nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros Media, a.s., v Praze v roce 2017

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Což takhle dát si tak trochu netradiční marmeládu… je libo cibulovou?

Už jste někdy zkoušeli tuto netradiční pochoutku v podobě cibulové marmelády? Že to zní trochu podivně? To ano, ale je to...

Zavřít