Módní dům CHANEL s kreativním ředitelem Karlem Lagerfeldem v čele, předvedl jako vždy dech beroucí podívanou. Přehlídka haute couture jaro/léto 2015 se odehrávala v prostorách Grand Palais v Paříži, který se pro tuto událost proměnil v obrovský skleník s květinovou dekorací, na které odborníci pracovali více jak půl roku.

skleník

Zprvu bílé, jednoduché květiny, se díky 300 strojkům schovanými pod sněhově bílým pískem promění v pestrobarevnou zahradu. Stejně tak ohromila i samotná kolekce. Karl Lagerfeld si typický Chanel kostým opět přepracoval po svém. Výrazně snížil pas, naopak zvýšil spodní lem kabátků, díky čemuž odhaluje kostýmek bříško.  Sám Karl řekl: „pupík je nový dekolt“.

Nejvýraznějším prvkem celé kolekce byly bezpochyby květiny. Květinové motivy se objevovaly takřka všude. Na ramenou i lemech, na rukávech i mohérových čepicích.  Celkový dojem z modelu hrál v této kolekci důležitou roli. Tudíž k oblečení nesmí být opomenuty správné doplňky, v tomto případě nemohly chybět velké klobouky s tylovou dekorací, zdobené čepice a černé úzké kozačky bez podpatku.

Karl tak opět všem dokázal, jak dokonale dokáže spojit léty osvědčenou klasiku se svými někdy až bláznivými nápady v modely, po kterých prahnou ženy všech generací, neboť celou kolekcí se prolínaly klasické modely Chanel s odlehčenými mladistvými variacemi.

Díky tomu udržuje tradiční francouzskou značku stále na vrcholu i v této současné, nevyzpytatelné době.


 

Zdroj: 1, 2, 3

 

 

 

comments


Fashion News
Veronika Janischová
Author: Veronika Janischová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Dover Street Market v Londýně aneb „krásný chaos“

Dover Street Market London - móda, kterou zde najdete hned v několika patrech. Chaos a kreativita, tak by se ve...

Zavřít