Kreativní ředitel módního domu Christian Dior Raf Simons nám opět dokázal , že je špičkou ve svém oboru a ukázal nám Dior v novém světle. Kolekce Jaro-Léto Haute Couture 2015, která se odehrávala v Museé Rodin, byla naprosto elektrizující. Simons popustil hranice, jaké u haute couture známe a vnesl tam trochu svobody například v podobě kombinování obyčejného plastu s luxusní krajkou.

 

Dovolil si  nás vzít na halucinogenní jízdu, kde se mísily, jak sám řekl v tiskové zprávě, romantické prvky z 50.let, experimentování s ledasčím z 60.let a svobodomyslnost z let 70.. Z těchto dekád si vybral typické prvky, které díky svému spojení vznikly v něco nadčasového. Mixovaly se materiály – vinyl, guipure krajka, flitry, plast, objevovaly se psychedelické celopotisky.

 

Modelky si to vykračovaly v místnosti s bílými konstrukcemi, jemným růžovým kobercem a reflexními zrcadly do rytmu skladeb Davida Bowieho, který se stal jeho inspirací. Na začátku přehlídky nám byly představeny transparentní pláštěnky s květinovým vzorem. Boty se pohybovaly ve výšce od kotníků až po stehna a byly vytvořeny z vinylu ve velmi pronikavých, jedovatých barvách, které doplňovaly veškeré modely. K vidění také byly mikro – plisované sukně zdobené barevnými krajkami, večerní šaty z guipure krajky, „cat-suits“ s výraznými celopotisky a spousty dalšího.

 

 

A co v neposlední řadě stojí za zmínku je úžasná práce Guida Palau, který modelkám vytvořil vynalézavý, futuristický culík tvořený  příčeskem a velkou sponou.

landscape_nrm_1422380855-hbz-dior-beauty-index-02

Raf Simons chtěl vytvořit „Něco divočejšího, sexuálnějšího a podivnějšího“. Myslím, že přesně toho se nám dostalo.

Zdroj 1, 23

 

comments


Fashion Events
Author: Veronika Babkov

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Dover Street Market v Londýně aneb „krásný chaos“

Dover Street Market London - móda, kterou zde najdete hned v několika patrech. Chaos a kreativita, tak by se ve...

Dailystyle News

Zavřít