Každým rokem událost Exit představuje absolventské práce studentů posledních ročníků Ateliéru Designu Oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letošní ročník připadá na 17. 6. a proběhne v nově zrekonstruovaném prostoru bývalé Baťovy továrny.

A v čem je letošní Exit jiný? Studenti se snaží přistupovat k této akci s novým obalem i vizí, a navíc nad ním uvažují jakožto nad startérem a přínosem jejich tvorby. Výstup pro EXI(S)T 2016 bude doslova odrazem toho, jak sami studenti vnímají aktuální dění světa jako takového.

„Letos připravujeme komplexní zážitek z akce, propojení všech jejích částí do jednoho smysluplného celku, a hlavně prezentaci našich nových kolekcí na profesionální úrovni a s profesionálními výstupy. To je alfa a omega našeho teamu,“ říká art director eventu Jan Černý.

Jak plyne z výše uvedeného, studenti celou akci sami připravují a návštěvníci se mohou těšit, že jim bude zprostředkován pohled na kompletní práci v oboru – od ušití kolekcí, přes přehlídku, až po představení v showroomu. Tam bude možné prohlédnout si všechny modely zblízka, případně si popovídat se samotnými návrháři.

A kdo všechno představí své bakalářské a magisterské práce? Budou to studenti: Jan Černý, Michaela Hriňová, Tereza Chmurová, Karolína Černá, Marína Pivková, Eva Papoušková, Leona Gřešáková, Nikola Susová, Hana Prchalová, Terezie Cočevová, Marie Nováková a Denisa Dovalová.

Na jaký program se tedy můžete těšit? Samotná EXI(S)T show odstartuje v 18:00 a v jejím rámci bude představeno dvanáct kolekcí všech absolventů. Následně bude možné si kolekce prohlédnout v showroomu a na závěr večera je připravená afterparty konaná v proslulém Bloku 12, kde se o zábavu postará Dj Oozlum.

Poutavý vizuál pro EXI(S)T vznikal ve spolupráci s fotografem Jakubem RA Svobodou. Fotografie zobrazuje Adama a Evu v ráji v podání ředitelky Czech Fashion Councilu, Olo Křížové a modela Dominika Kůty.

 

Nezapomeňte tedy 17. 6. 2016 od 18hod dorazit do třetího patra obchodního domu OD 13, zrekonstruované Baťovy továrny. Rozhodně se máte na co těšit!

Zdroj úvodní fotky: TZ Exit

comments


Fashion Events
Author: Abigail Lišková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Průvodce trendy kabelek jaro/léto 2016 – Třásně

Je jedno zda patříte mezi ty z nás, jenž se pokorně řídíme trendy, nebo vás trendy ovlivňují jen podvědomě. Tak...

Zavřít