Pokud hledáte inspiraci pro práci s dětmi, učíte na základní škole nebo máte školáka, který má potíže se čtením a chcete mu čtení zpříjemnit, nesmíte si nechat ujít knihu Čtení s porozuměním a hry s jazykem, jejíž autorkou je Jiřina Bednářová, výborná poradenská psycholožka s dlouholetou praxí. 

O čem kniha je?

Skřítek Alfréd páchá škody v Naschválově. Děti naschválovské školy společně s vašimi dětmi budou tyto zmatky napravovat.

Kniha slouží k rozvoji čtení a slovní zásoby.

Každá strana publikace obsahuje:

  • Motivační texty pro děti vhodné k nácviku techniky čtení, hlasitému čtení
  • Úkoly pro práci s textem vedoucí k zaměření pozornosti na porozumění čtenému textu, rozvoji sluchové analýzy a syntézy, vytříbení jazykového citu a rozvoji logického myšlení
  • Instrukce pro práci dítěte
  • Metodický návod pro dospělé, zásady při čtení

V textech naleznete různé náměty pro práci s ním. Např. spojování slabik s číslem, spojení obrázku a slova, spojování obrázků a psaného textu, z přeházených slabik složit slovo, přeškrtnout slova, která do řady nepatří a také dějová posloupnost.

Proč byste si to měli přečíst?

Tato publikace je plná námětů a textů pro rozvoj slovní zásoby. Součástí knihy jsou instrukce pro práci s textem pro dospělé.

Najdete zde i význam, proč máme vlastně číst. Nejenom, že se učíme číst, ale porozumíme tak psanému textu, výuka cizích jazyků je nedílnou součástí našeho běžného života, máme příjemný zážitek ze čtení a získáváme tak informace.

Ve většině základních škole se děti učí čtení analyticko – syntetickou metodou. To znamená, že slabiky skládají z hlásek, slova ze slabik a věty ze slov.

To nejlepší na této knize?

Určitě mnoho námětů pro práci s textem, kterých je v knize nepřeberné množství.

Co se nám nezdálo?

Ilustrace, které nás příliš neoslovily.

Pro koho je kniha určena?

Pro děti od 6 do 10 let. Pro učitelky základních škol a pro rodiče školáků.

Autor: Jiřina Bednářová

Ilustrace: Richard Šmarda

Zdroje: 1, 2

Vydalo nakladatelství Edika v Brně roku 2012 ve společnosti Albatros media, a.s

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Baťa Fashion Weekend 2018 aneb na co se můžeme těšit 28. dubna?

Ve dnech 28. - 29. dubna 2018 se v předním městě módy Miláně bude konat již druhý ročník Baťa Fashion Weekendu.  Tato...

Zavřít