I přesto, že Den matek se slaví až v květnu, v Itálii tento svátek přišel o něco dříve. “Viva la mamma”, takový byl název dámské kolekce podzim/zima 2015, která byla prezentována v neděli odpoledne na fashion weeku v Miláně.

DOL_1049

Téma se vyvinulo z pánské kolekce, která proběhla v lednu a která byla věnována rodině. A když se návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana ujmou nějakého tématu, je to vždy dotažené až do konce. Takže jsme měli možnost vidět na mole například modelku, která byla v šestém měsíci těhotenství, tři modelky, které nesly miminko v náručí a když přišla na scénu holčička, kráčející vedle maminky, tak ji byl za písničky Mama od Spice Girls z roku 1996 věnován velký aplaus.

DOL_0509

Toto téma bylo všemi směry promítnuto i do samotné kolekce. Na hedvábných šatech se objevovaly potisky připomínající načmárané obrázky dětí. Jiné šaty a svetry zdobily nápisy jako I love you mamma vyšívané flitry. Hlavním znakem této přehlídky byla ale růže. Nejen protože je to květina, kterou dáte mámě ke Dni matek, ale také proto, že je to Stefanova nejsilnější vzpomínka z jeho dětství na maminku, která nosila rudou rtěnku vonící po růžích.

DOL_1415

DOL_0063

DOL_1273

Dominantním doplňkem některých modelů se staly masivní sluchátka crystal-and-fur.

DOL_0973

DOL_0559

Video z přehlídky můžete shlédnout zde:


Zdroj

 

comments


Fashion Events
Author: Veronika Babkov

Podpořte autora
Starší příspěvky:
FASHION MEETS ART

Jedinečný večer inspirovaný italskou módou a moderním uměním se uskuteční již tuto středu 4. března od 19.00 hod. v hotelu...

Dailystyle News

Zavřít