Unikátní módní událost ve znamení mladé módy pod názvem FASHION SHOW DOTEK ve středu 18.02.2015 odprezentovala čtveřici prací studentů designu oděvu Univerzity Tomáše Baťi ve Zlíně a pomohla i lidem  s Alzheimerovou chorobou.

Mezi vybranými návrháři, kteří v tento večer představili kolekce s/s2015 a f/w 2015 byla Kristýna Coufalová s kolekcí Posun, Vivien Babicová s kolekcí TRANSLUCENT, Michaela Hriňová s kolekcí Odraz a čtvrtým vybraným návrhářem byl Jan Černý s kolekcí Vineyard.

KRISTÝNA COUFALOVÁ – Posun

V životě nás obklopuje spousta lidí. Ti nás ovlivňují, formují, posouvají. Máme je rádi nebo je milujeme. Trávíme s nimi části života a zapadáme do sebe. Jako zip …  Stejně jako zip svým posunutím změní tvar oděvu, tak i lidé nás mění.

 

VIVIEN BABICOVÁ – Translucent

Trancslucent znamená v překladu průsvitný. Při tvorbě této kolekce Vivien inspirovala průsvitnost pokožky člověka přes oděv. Tato inspirace se skloubila s jejím dlouhodobým postojem k oděvu a ženskému tělu. V modelech dochází k odhalení kůže ve stejných místech, kde dochází k napínání materiálu – lokty, boky a kolena.

 

MICHAELA HRIŇOVÁ – Odraz

Doba, ve které žijeme je chaotická, je plná svobody a možností. Z každé strany se na nás valí něco jiného a my nestíháme přijímat. Očekávání, možnosti, chtíč, hmota, chaos,trápení, deziluze, tma, nespokojenost, nerozhodnost, smůla, nedůvěra, anonymita, osamělost.

 

JAN ČERNÝ – Vineyard

Nový gang vychází z pole a vinohradu jižní Moravy. Tato kolekce má v sobě uchovávat rodinné dědictví předků Jana Černého. Prarodiče mají svůj vinohrad a pole, pěstují si vlastní zeleninu, ovoce a vyrábí vlastní víno. Pocta úrodě, pocta řemeslu, uvědomění si, že mám být na co hrdý a že je třeba si vážit naší historie a kultury a nejen obdivovat kulturu jiných.

K této příležitosti byla i 13-ti studenty designu oděvu na UTB vytvořena speciální pátá kolekce, která byla určená k dražbě. Na tvorbě speciální kolekce se podílel  Gabriela Petrová, Lukáš Krnáč, Roman Častulík, Katarína Chválová, Helena Pálková, Karolína Černá, Anežka Berecková, Valerie Kamererová a další. V tento večer se podařilo vydražit částku 35 500,-, která poputuje na pomoc do Centra zdravotní a sociální pomoci ve Vizovicích.

Premiérově byla v tento večer odprezentována jako šestá kolekce LEAGUE, která vznikla v rámci nového projektu UTEBE, za nímž stojí studenti čtvrtého ročníku – Hana Prchalová, Terezie Cočevová, Kamila Kmetíková, Nikol Susová, Marie Nováková. Kolekce je prodchnutá mladou krví. Čerpá inspiraci ze studentského života, v které jsou specifické retro prvky s dávkou superhrdinství a materiálem PVC.

Fotografie – Tomáš Gál

 

comments


Fashion Events
Miroslav Rajtr
Author: Miroslav Rajtr

PR manager

Podpořte autora
Starší příspěvky:
smokey eyes
Smokey eyes

Smokey eyes, nebo-li kouřové oči, nesmrtelná klasika. Oči zvýrazní tak, že každého svým pohledem okouzlíte.

Zavřít