Máte rádi šperky? Milujete rodinné ságy? Právě držím v ruce knihu Danielle Steel, která se jmenuje Dražba. Na obálce knihy je nádherný smaragdový náhrdelník, který vás zaujme. Ihned si jej zamilujete a budete si přát takový vlastnit. 

Hlavní postavy:

Jane Willoughbyová – soudní praktikantka

Phillip Lawton – odborník na šperky z aukční síně Christie’s

Marguerita di San Pignelliová – hraběnka, jejíž dědictví se objevilo ve schránce v bance

Alex – kamarádka Jane

John – přítel Jane

V bezpečnostní schránce v jedné newyorské bance jsou uchovány šperky, dopisy a fotografie zesnulé hraběnky Marguerity. Navzdory výzvě v tisku se k tomuto bohatství nikdo nehlásí. Nádherné šperky nemají svého dědice. Záhadu začne rozmotávat jako klubíčko Jana Willoughbyová, soudní praktikantka a Phillip Lawton, odborník na šperky z aukční síně Christie’s. Šperky mají být připraveny do dražby. Phillip se zmíní své matce Valerii o tom, jaké skvosty chystá do dražby. Fotografie, které byly součástí schránky, nastartují sled událostí, při němž se rozplétají osudy mnoha lidí.

Kdo byla tajemná hraběnka Marguerita, která po sobě zanechala tak velké dědictví? Proč tak obrovské jmění nikomu neodkázala?

Najde Valerie to, co v Itálii hledá? To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto románu.

Vydala Euromedia group, a.s – Ikar, v Praze v roce 2017

Počet stran – 310

Kniha je bez ilustrací

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
„Diamonds Are Forever“ aneb diamantové šperky se opravdu vyplatí

Diamanty jsou věčné - kdo by neznal toto pravdivé rčení? Diamant je nejtvrdší přírodní minerál. Jedná se o krystalickou formu...

Zavřít