Lindex by Emma Lindqvist

Vítězska soutěže talentů švédského Mercedes-Benz Fashion Weeku Emma Lindqvist navrhla pro společnost Lindex kolekci Tomorrow, na jejíž výsledky se můžeme těšit již v lednu.
Ředitelka designu Nina Starcková, která zasedla v porotě soutěže, věří v podporu mladých návrhářů a společnost Lindex plánuje tuto aktivitu do budoucna rozšiřovat.

Emma je studentkou módního návrhářství na Swedish School of Textile, programu sponzorovaného společností Lindex, a je vůbec první laureátkou tohoto ocenění.

Je úžasné, že jsem dostala příležitost spolupracovat se společností Lindex. Letošní podzim je pro mě nabitý novými zážitky a zkušenostmi. Rozvinuli jsme několik návrhů z mé diplomové kolekce a přepracovali je pro výrobu. Se vší, co s tím souvisí. Je to obrovský rozdíl, navštívit továrny v Turecku a vidět dokončenou kolekci, když je člověk zvyklý dělat si všechno sám a ručně. Finální výsledek byl jednoduše úchvatný,“ říká Emma Lindqvistová.

Kolekce Tomorrow vychází i Emminy diplomové práce, jenž sestává z oděvů s různými druhy potisků. Výchozím bodem je sítotisk a způsob, jakým lze témata zakomponovat prostřednictvím tištění různých barev v jemných vrstvách.

„Jakmile jedna vrstva překryje druhou, dohromady vytvoří trojrozměrnou hloubku. Bylo pro mě důležité, aby se tato trojrozměrnost zachovala i v kolekci pro společnost Lindex. Můj názor je ten, že právě kombinace různých potisků je tím, díky čemu je tato kolekce tak zajímavá a co umožňuje jednotlivé oděvy sladit. Čím více, tím lépe!“ dodává Emma Lindqvistová.

Kolekce TOMORROW by Emma Lindqvist bude v prodeji na www.lindex.com, a to od 27. ledna 2014.

 

comments


Fashion News
Author: Ivka Mlčochová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Míša Doubravová

  Photo by Kateřina Novotná Creative director Tomáš Ruml Styling & visage: Martina Knížová Za krásné prostory děkujeme Pachtův Palace...

Zavřít