Vidět jsou všude a určite je používáte i Vy! Řeč je o emotikonách, které se ať už chceme, nebo nechceme stávají součástí nejen naší kultury ale i našich životů. Oxford English Dictionary dokonce zvolil tuto emotikonu 😂 slovem roku 2015. A nyní si nejen tyto obličejíčky našli své místo i v módním průmyslu.  

První textové použití smajlíku ve tvaru “:)“ a “:(“ navrhl Scott Fahlman 19. září roku 1982 v e-mailu pro radu informatiků na Carnegie Mellon University. Avšak první reálné užití emotikony jako takové není zcela známé, protože třeba X jako symbol pro polibek používal už Winston Churchill na konci dopisů pro svou ženu.
Od té doby však emotikony podnikly dlouhou cestu přes sociální sítě a zaujaly své místo i v módním průmyslu. Jako první jsme je mohli vidět na kabelkách a taškách od návrhářky Anyi Hindmarch a od té doby je můžeme pozorovat úplně všude.

georgiana-smiley-in-light-grey-python-1
ebury-mens-tote-men-at-work-in-red-circus-1-2

Do své kolekce nejen smajlíky zařadila značka Acne Studios. Takže na jejich mikinách, tričkách, kabelkách či botách můžeme najít třeba donut, banán, nebo třeba mikrofon.

4ba648d2c317b6b21f159f5b68135dbb

Emotikony si pochvaluje i Donatella Versace a vytvořila vlastní kolekci emotikon.

03-versace-emoji

Zdroje: 1, 2

comments


Fashion News
Sabina Boháčová
Author: Sabina Boháčová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Fashion Fusion Challenge aneb Čeští tvůrci představují své návrhy v mezinárodní soutěži

První ročník této soutěže, který byl vyhlášen společností Deutsche Telekom, se přihlásili i tři návrháři z České republiky. Jana Morávková...

Zavřít