Miley-Cyrus  Dávno už si nikdo nevzpomene na dobu, kdy byly ženy považovány za něžný skvost, jejich vlasy za přitažlivý objekt a muži směli jejich křehké ručky políbit pouze v rukavičkách. Ty tam jsou doby kdy ženu nazývali nemravnou, pokud odhalila byť jen o kousek kotníku více než ostatní. Časy se mění, ženy zůstávají ženami a přes to nejsou stejné.

Vzpomeňte na božskou Marilyn, jež šokovala celý svět svým chlípným chováním,  což byl pravděpodobně největší důvod, proč nezůstalo její jméno zapomenuto v propadlišti dějin. Nicméně její vystupování nikdy neztratilo noblesu a ženskost. Její půvab jakoby zářil nad světla reflektorů. Ženy toužily být jako ona a muži jí mlčky padaly k nohám. Bytost stvořená k údivu. Femme fatale.

Smutně prohlížím staré obrázky, kdy ženy byly dámami, nosily překrásné dlouhé šaty arihanna muži si je chtěli zasloužit. Kam se poděly? Marně pátrám v paměti, kterou současnou známou tvář lze označit za božské stvoření. Moderní pop kultura je velice proměnlivá a náladová. Krásných žen je všude mnoho, muži si mnohé z nich mohou koupit za hrstku pozlátek, bez básní a květin, jen tak, lusknutím prstu. Pokud nemáte skutečné herecké nadání či opravdové zlato v hrdle, Vaše jméno bude pravděpodobně zapomenuto tak rychle, jak jste se objevila. Je tedy třeba zaujmout jinak. Připomeňme si nový klip barbadoské princezny Rihanny ke skladbě Pour It Up či klip bývalé dětské hvězdičky Miley Cyrus, Wrecking Ball. Nahota, sex, nic víc. Rozhodně není nutno diskutovat nad kvalitou jejich hlasu, talentu mají dostatek, bohužel o zpěvu se v tomto případě rozhodně nedá hovořit, i když lze namítnout, že se jedná o recesi. Je tohle jediný způsob, jak zůstat na výsluní?

Kde je ženskost a přirozená krása? Čím to, že jsme dovolily, aby se z nás staly mašiny, jejichž sexualita je přehnaná až laciná? Ženské tělo již není nic výjimečného, ale stalo se nástrojem na peníze, který sype zábavnímu průmyslu další a další zlaťáky, jako oslík z oné pohádky.

Řekněme si upřímně. Kde je hranice mezi ženským přirozeným sexappealem a prachsprostým kýčem?

 

comments


Lifestyle
Author: Ivka Mlčochová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Louis Vuitton logo
Fenomén Louis Vuitton

Vše začíná v roce 1821, kdy se ve francouzské vesničce Anchay narodí místnímu tesaři Pierru Vuittonovi syn Louis Vuitton Malletier. Ten...

Zavřít