Móda se mění. A mění se dost často. Existuje ale pár ikon, které z ní nikdy nevyjdou. Před 31 lety byla jedna taková ikona představena. Její ceny začínají na úrovni cen aut a končí někde u cen větších nemoviostí. 

Ještě v loňském roce byl jeden její kus vydražen za 180 tis. dolarů. Letos to ale vypadá bledě. Nedávné vyšetřování a také videozáznam organizace PETA, která bojuje za práva zvířat totiž ukázali, že Hermès nakupuje krokodýlí a aligátoří kůži z farmy ve městě Winnie v Texasu. Na tom by nebylo nic tak špatného až na to, že právě na této farmě se zvířaty nezacházejí moc hezky. Aligátoři i krokodýli jsou zde poráženi pro ně bolestivým způsobem, a to ve velkém. Na jednu kabelku Birkin jsou totiž potřeba hned tři zvířata.

Když se o této zprávě doslechla Jane Birkin, britská herečka a zpěvačka, po které značka Hermès slavnou kabelku pojmenovala, požádala vedení Hermès Group o změnu jména ikonické kabelky do doby, než bude podobné zacházení zakázáno mezinárodními směrnicemi.

Hermès na farmě okamžitě zahájil vyšetřování a prohlásil, že kůže z této farmy nebyly používány k výrobě kabelky Birkin. I přesto požaduje od farmy nápravu a počítá i s peněžní sankcí. „Firma Hermès už deset let pečlivě kontroluje své dodavatele a trvá na určité kvalitě dodávaného zboží, ale zejména na dodržování standardů stanovených veterinárními experty,“ uvedlo tiskové oddělení firmy.

Nejdražší Birkin Bag

PETA na celou věc zareagovala zakoupením jedné akcie Hermès Group, aby se tak mohla účastnit schůzí jejích akcionářů. Na nich se pak pokusí o prosazení zákazu používání kůží exotických zvířat.

Vzhledem k vlně pobouření, kterou tato situace způsobila, se očekává, že Hermès přestane Birkin z krokodýlích a aligátořích kůží vyrábět. Je ale možné, že v budoucnu se k těmto materiálům opět vrátí.

comments


Fashion News
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Zachraň Arktidu s Vivienne Westwood

Pod názvem ''Save The Arctic'' objevíme kampaň ekologického hnutí Greenpeace. A čím je tato kampaň tak jedinečná a odlišná od...

Zavřít