Dnes si lidé čím dál častěji pokládají otázku, odkud pochází jejich oblečení, za které tak často utrácí nebo přemýšlejí nad tím, zda neexistuje lepší uplatnění pro kousek vyřazený ze skříně, než jako obvykle v popelnici. Nad problémem dnešní tzv. fast fashion přemýšlí i představitelé švédského prodejce oblečení H&M.

Světová značka H&M, jedna z největších znečišťovatelů našeho životního prostředí, v úterý zahájila projekt nazvaný Global Change Award, do něhož vložila 1 milión EURO. Projektu se může zúčastnit každý. Stačí do konce října poslat svůj nápad, jak efektivně recyklovat staré oblečení. Porota vybere v únoru roku 2016 pět vítězů, mezi které rozdělí 500 000 €.  Zbylou polovinu peněz investuje do dalších projektů na základě online hlasování.

 

cq5dam.web.468.263

 

Ve spolupráci se společností Accenture a s KTH Royal Institute of Technology poskytne H&M výhercům kromě peněz také odbornou podporu a znalosti nezbytné pro realizování jejich projektů v podobě celoročního programu.

Zdroj: 1

comments


Fashion News
Author: Abigail Lišková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
PARTY MAKE-UP

Líčení, v němž se cítíte dobře, už pro určitou příležitost nebo náladu prostě nemusí být dostačující. V těchto situacích budete...

Zavřít