Milujete historické romány s nádechem dramatu lásky, nevěry i žárlivosti? Chcete se alespoň v představách ocitnout ve Vídni v roce 1892? Dejte se do čtení!

O čem kniha je?

Majitel hotelu, pan Sacher, umírá. Zůstává po něm hotel. Vdova Anna Sacherová chce navzdory všem překážkám zachovat úroveň toho, co její manžel dokázal vybudovat. Na první pohled se může zdát, že hlavní postavou bude Anna, ale není tomu tak. V hotelu se setkávají manželské páry – Trausteinovi a berlínští nakladatelé Marta a Maxmilián Aderholdovi.

Příběh se odehrává na přelomu 19. a 20. století v Dolním Rakousku a v Berlíně.

Do obou vztahů zasáhne láska, nevěra i smrt. Spletitost vztahů a různá dostaveníčka jsou na denním pořádku. Kdo je Marie Stadlerová a jak zamíchá s celým dějem? Dokáže se dostat ze zajetí a prožít pak „normální život“?

Proč byste si to měli přečíst?

Pokud očekáváte milostný román není tomu tak. V románu se často dostává do rozporu smrt a láska. Velice se nám líbilo, jak do děje vstupuje jedna z nich a mění osudy lidí.

To nejlepší na této knize?

Rozhodně původní receptura na Sacherův dort, který je součástí románu.

Co se nám nezdálo?

V knize se objevuje více dvojic, které k sobě dějově patří. Krátké vsuvky o jedné z dvojic jsou často střídány. Čtenář může mít pocit menšího chaosu, než se zorientuje o čem autorka píše.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny milovníky historických románů.

Autor: Rodica Doehnertová

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Rebarborová marmeláda s levandulí

Léto! Jak já ho miluji! A nejen pro sluníčko, typické horko, koupání, zmrzlinu, ledovou kávu, ale také kvůli tomu, co všechno nabízí....

Zavřít