Hledáte zajímavé inspirace pro trénování vašeho mozku? Máte rádi matematické a logické hádanky? Martin Gardner je americký matematik, který psal před 25 lety sloupky matematických her do jednoho prestižního časopisu. Knížka Jakou barvu má medvěd? je jeho výsledkem. 

O čem kniha je?

Kniha obsahuje 65 nejlepších matematických hádanek a logických úkolů, které potrápí vaše mozkové závity a rozšíří možnosti vašeho uvažování. Vraťte se zpět do školních lavic, vzpomínejte, jak jelo auto z bodu A a další auto z bodu B. Kde se setkaly? Po kolika kilometrech?

To nejlepší na této knize?

Součástí knihy jsou i komentovaná řešení, kde se dozvíte, jak daný úkol vlastně splnit, takže si ověříte, zda vaše domněnka byla opravdu správná.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny, kdo milují matematické úlohy a rádi se zamýšlejí nad zajímavými zákonitostmi života.

Autor: Martin Gardner

Martin Gardner (1914–2010) byl americký matematik a popularizátor vědy. Je známý především pro své matematické sloupky, ve kterých popularizoval nové matematické koncepty. Napsal nebo editoval přes 100 knih. Zajímal se o mikromagii, iluzionismus, literaturu (zvláště o díla Lewise Carrolla), filozofii, vědecký skepticismus a náboženství. Říká se o něm, že „přinesl více matematiky více milionům lidí než kdokoli jiný“.
Vydalo nakladatelství Portál v Praze v roce 2017.

Zdroj: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Přivítejte podzim s novou kolekcí britské značky F&F

Elegantní a zároveň odvážná kolekce F&F AW18 se nese v tónech podzimních hřejivých barev, které rozzáří váš šatník a vybaví vás...

Zavřít