Věřím, že mnozí z Vás již o Jeleních špercích slyšeli, nebo jste hrdými majiteli těchto originálních doplňků.
Možná však patříte mezi ty, jejichž zrak vždy zbystří, když na ulici zahlédne jelínka hrdě se nesoucího na cizí klopě a stále pátráte po lese, v kterém se tato kouzelná stvoření nachází.

„Za sedmero horami a sedmero řekami existuje sluncem zalitá paseka plná nádherných jelenů…“
Kdepak, nechystám se Vám vyprávět pohádku, ale příběh české firmy, jejíž historie se začala psát v roce 2005 díky náhodě. Nejprve šlo pouze o PFko pro produkční agenturu Báry Vogeltanzové, která má v logu tři jeleny. Lidé si ale šperky velmi rychle oblíbili a díky tomu mohla vzniknout samostatná značka Jelení šperky, pro kterou Bára navrhuje do dnes.

Kolekce se velmi rychle rozšířila na přívěsky, náušnice, čelenky, sponky, náramky a náhrdelníky, při čem je každý z jelínků originál, má vlastní díly a je vyráběn výhradně ručně. V průběhu roku firma přichází s modely klobouků a na podzim vznikají limitované edice diářů a zimních doplňků. Každý rok je věnován několika tematickým kolekcím.

22009- Ledové království
2010- Imaginárium
2011- Rajská zahrada
2012- Originál je jen jeden
2013- Talismany

Jeleni se vyrábějí ve třech základních velikostech:

Mini (2,5 x 3 cm)
Midi ( 3,5 x 4 cm)
Maxi ( 6,5 x 7 cm)

 

 

Značka si velmi zakládá na typických znacích svých výrobků, nedá dopustit na ruční výrobu, kvalitu provedení, začištění, slepení, uchycení jeleních nožiček a brožové mechaniky, kvalitu a čistý brus kamenů a kvalitu a originalitu jednotlivých dílů. Oči mají všechny zvířátka stejné a to zlaté či stříbrné, pouze tzv. Třpyťák oko nemá. Na zadní straně vždy najdete logo produktu, každý z nich má vlastní jméno a příběh, každý je originál, jehož poselstvím, které nám má rozdávat, je pozitivní energie a láska.
Všechny výrobky prochází přísnou vstupní kontrolou, po které teprve obdrží ručně nadepsanou kartičku se svým jménem a je zabalen do průhledného obalu, případně dle přání zákazníka, je možné vybrat z dárkových sáčků či krabiček s vyraženým okénkem ve tvaru jelena.

Více o pohádkových špercích můžete naleznout na facebooku nebo na oficiálních stránkách http://www.jelenisperky.cz/cz
Na stránkách naleznete také e-shop či adresu ateliéru a spřátelených obchodů, odkud si můžete produkty odnést.

Jeleny vřele doporučujeme jako originální dárek, protože pro přítelkyně, manželky, milenky, maminky, babičky a sestřičky, nakolik jako jeden z mála dárků vyjádří vše potřebné i bez zbytečných slov! Nechte se inspirovat, Vánoce se pomalu blíží.

comments


Lifestyle
Author: Ivka Mlčochová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Monika Vaverová

Monika Vaverová je mladá talentovaná módní návrhářka, která je jenom krátce po studiích, ale už se její jméno často skloňuje....

Zavřít