Jste fanoušky seriálu Ohnivý kuře? Vaříte rádi českou klasiku i pokrmy z asijské kuchyně? Tak právě vám je určen 2.díl originální kuchařky Ohnivý kuře. Najdete zde 80 nových receptů, které postupně provázely jednotlivé díly oblíbeného seriálu. 

O čem kniha je?

Kuchařka obsahuje 80 originálních receptů na českou klasiku, vyjmenujme např. hovězí s rajskou omáčkou, španělský ptáček, žloutkové věnečky nebo třeba kulajda se zastřeným vejcem. Dále také recepty mezinárodní kuchyně, např. srnčí hřbet Wellington, vídeňský telecí řízek, salát Caesar nebo třeba cordon bleu…

Nesmí chybět recepty z asijské kuchyně, jako např. sukiyaki, hovězí rendang, tempura ze zeleniny, hub, ústřic a krevet, taštičky shu mai a další.

V seriálu najdete mnoho skvělých postav, které umí úžasně vařit. Hospodští a šéfkuchaři se předhánějí, aby přilákali co nejvíce hostů. Ať už je to hostinec U Slepičků, pochoutky z hotelu Grand, Liův vietnamský bufet a v neposlední řadě také sladká tečka v podobě cukrárny Nebe.

Proč byste si to měli přečíst?

V mé knihovničce je mnoho kuchařek, ať už s českou klasikou, tradiční kuchyní, ale i italskou, asijskou, bezlepkovou či vegetariánskou. Kuchařka Ohnivý kuře II patří bezesporu k mým nejoblíbenějším. Je doplněna nádhernými fotografiemi hotových delikates a recepty mají srozumitelný postup přípravy. Z této knihy jsem zatím vyzkoušela výtečnou hrnkovou bublaninu.

To nejlepší na této knize?

Moc se mi líbí, že ke každému receptu je nějaký krátký příběh. Jak a proč ten recept vlastně vznikl.

Co se mi nezdálo?

Mám ráda spíše klasické recepty, takže mi přišlo, že je v kuchaře moc receptů asijských, což je na druhou stranu pochopitelné, když je všechny vaří ve vietnamském bistru.

Pro koho je kniha určena?

Kuchařka Ohnivý kuře II by určitě neměla chybět ve vaší knihovničce a kuchyni. Je určena všem milovníkům dobrého jídla i seriálu Ohnivý kuře.

Počet stran 184

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
MARK scrub a jeho složení udělá s vaším tělem doslova divy!

O příjemně voňavých a navíc stoprocentně přírodních kosmetických produktech značky MARK scrub jsme vás již informovali v článku, ve kterém...

Zavřít