Karl Lagerfeld opět jednou zasedl na režisérskou stoličku, aby stvořil krátký film, který vzdává hold dámskému saku Chanel. To sako, které mělo usnadnit mnohým ženám život v 50.letech, kterým kraloval úzký vosí pas. Coco stvořila legendu, která přežila dodnes. A protože Karl není jen návrhář, ale také pomalu všestranný umělec a podnikavec, povolal svou dvorní modelku Caru Delevingne, hudebníka Pharella Williamse a herečku Geraldine Chaplin, aby spolu natočili minifilm na oslavu 50 výročí od uvedení legendárního saka Chanel.

„Bylo načase ukázat původ saka Chanel, inspirovaného jiným, které oblékal liftboy v jednom hotelu nedaleko Salzburku v 50. letech. Reinkarnace je příběh saka liftboye reinkarnovaného v nadčasový kus ženského šatníku,“ říká k filmu Karl.

Reincarnation

Reincarnation

A tak Pharell v roli liftboye a později rakouského císaře Franze Josefa I. a Cara jako servírka, později císařovna Sisi (Alžběta) společně tančí a zpívají svůj sen. Třešničkou na dortu je pak Chaplinova dcera, světoznámá herečka Geraldine v roli samotné Gabrielle „Coco“ Chanel. Pharell si ve filmu nejen zahrál a zatančil, ale také složil hudbu a píseň s dvousmyslným názvem „CC“, evokujícím jednak iniciály Coco a druhak v anglickém fonetickém znění „Sisi“ jako jméno císařovny.

Co na minifilm říkáte?

comments


Fashion News
Author: Michael Pezda

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Undercover – kolekce, která je vidět pod UV světlem

Undercover - značka, za kterou stojí talentovaný japonský návrhář Jun Takahashi, jehož kolekce se těší velké oblibě.

Zavřít