Máte doma dítě, které špatně mluví? Hledáte inspiraci pro práci s dětmi? Pojďme si společně zalistovat novinkou vydavatelství Portál, která nese název Rohlík, auto, dům. 

O čem kniha je?

V úvodu knihy najdete základní teoretické informace a pojmy z oblasti komunikace, jak hovořit s dětmi s různě narušenou komunikační schopností, jak pracovat s knihou, praktické rady, jak se do toho s velkým odhodláním pustit.

Publikace je rozdělena do 12 témat např. hračky, lidské tělo, Mikuláš, Vánoce. Obsahuje náměty na činnosti, písničku, říkanku, pohádku a omalovánku, i náměty na rozvoj slovní zásoby.

Materiál byl původně určen pro rodiny s mentálním postižením. Lze jej využít jako podpůrný materiál pro děti s běžným vývojem řeči.

Proč byste si to měli přečíst?

Kniha je plná námětů pro práci s dětmi. Tato publikace by neměla chybět v žádné knihovničce učitelky mateřské školy, logopedky, i rodičů dětí s různým postižením.

To nejlepší na této knize?

Určitě pohádka, která se vždy tematicky pojí k různým akcím a svátkům.

Co se nám nezdálo?

Nic zásadního, o čem bych se chtěla zmínit.

Pro koho je kniha určena?

Rodičům dětí s mentálním postižením, s dysfázií, či ADHD syndromem, pro cizince, dětem s poruchou autistického spektra. Pro učitelky mateřské školy a pro logopedky.

Autor: Renata Škaloudová

Ilustrace: Monika Šťastná

Vydalo nakladatelství Portál v Praze v roce 2018

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Arašídové vafle vám vykouzlí úsměv na rtech každé ráno

Všichni milovníci arašídového másla zpozorněte! Máme pro vás nový recept na arašídová vafle. Značka: zdravé!

Zavřít