“Tak dneska to máte na nás, slečno.” Jedna věta, která dokáže zlepšit celý den. Bílé papírové kelímky, zelené logo, perníčkové latte, soyové mléko, pohodlná křesla, výhled na Václavské náměstí a příjemná atmosféra. A co napadne vás, když se řekne “Starbucks”?

V dnešní době existuje mnoho míst, která nabízejí skvělou kávu, makronky nebo muffiny, proč jsou tedy Starbucks kavárny tak populární mezi všemi věkovým kategoriemi? Denně se na sociálních sítích setkáváme s fotografiemi kelímků, či hrnků naaranžovaných společně s dortíkem a hashtagem #starbucks#timeforme nebo #happiness které jejich majitelé pořídili v jedné z mnoha poboček. Starbucks je prostě trendy!Jedním z důvodů obrovské popularity je fakt, že se kelímky plné kávy od této značky objevily v oblíbených seriálech a filmech, jako je třeba Sex ve městě. Když vejdu do své oblíbené kavárny, tak vidím plno lidí, kteří mají před sebou MacBook nebo jen obyčejný zapisník a vsadím se, že alespoň pár z nich si v té chvíli připadá jako Carrie Bradshaw, která ve Starbucksu psala své proslulé články a přemýšlela o životě.Cílem těchto kaváren není pouze prodávat skvělou kávu, ale vytvářet pro zákazníka “třetí místo” (tedy místo mezi školou/prací a domovem, kam se bude každý rád vracet a vždy odejde s úsměvem). Povedlo se jim to? Za mě rozhodně ANO!

Milí baristé vám pokaždé vyjdou vstříc. Nejen, že se dokáží v jednom kuse nenuceně usmívat, ale také mají paměť jako slon vzhledem k tomu, že si u spousty stálých zákazníků pamatují jméno a dokonce jeho oblíbený nápoj. Smysl pro humor také rozhodně nechybí (na kelímku mi několikrát přistál nakreslený nebo napsaný vtípek, který mi zvedl náladu).Uvnitř kelímku s naším jménem, přáním pěkného dne, nebo telefonním číslem na baristu máme vždy skvělý nápoj. Starbucks nenabízí pouze kávu, můžete si vybrat i z několika druhů čajů. Pokud jste ale milovníkem kávy, je to jedním slovem ráj. Od černého americana až po perníčkové latte s mlékem bez laktózy a extra shotem kávy navíc, které vám ohřejí na dětskou teplotu, abyste jej mohli začít hned pít. Vybere si opravdu každý a všechny drinky je možné dochutit podle vlastních preferencí.

K příležitostem jako je Halloween, Valentýn nebo Vánoce vytvořil Starbucks speciální nápoje, které je možné konzumovat pouze v určitých obdobích. O to více se na ně ale pak těšíme. Ať už jde o barvu, či příchuť, vždy je spojena se symbolem daného období. Na podzim je to dýňové (pumpkin spice) latte a na Vánoce třeba perníčkové (gingerbread) latte.Se svým nápojem a dortíkem můžeme buď spěchat domu, nebo se zdržet a vychutnávat kouzlo, vůni kávy a příjemnou atmosféru v kavárně. Nejraději mám pobočku na Václavském náměstí, kde se dá sedět nahoře u okna v pohodlném křesle. Často se jen dívám na ten chaos venku, jak lidé neustále někam pospíchají a nezastaví se, nebo jak do sebe neustále vrážejí deštníky při deštivém dni. Říkám si, co se jim asi tak honí hlavou a kam tolik spěchají, že si nedojdou pro kávu. Já si totiž den bez kelímku s GRTL (matcha green tea latte) nedokážu představit, a i když spěchám, na ten si čas vždy najdu.Starbucks je ideální nejen pro rozjímání a relax. Je skvělým místem pro posezení s přáteli, psaní seminární práce, nebo pro pracovní/obchodní schůzky. Jistě oceníte fungující wi-fi připojení, dostupné zásuvky a případně okouzlujícího cizince, který se vás zeptá, zda si může přisednout.

Zdroje: 123456, 7, 8

 

comments


Lifestyle
Eliška Pešková
Author: Eliška Pešková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Tiffany & Co. Home

Od bohatých šperků až po hvězdné kampaně a velvyslanectví světových značek. Společnost Tiffany & Co. rozšiřuje své portfolio o linii...

Zavřít