Léto a hudební festivaly jdou ruku v ruce. Ale co si představíme pod pojmem „hudebni festival“? Některé z nás napadne bahnitý prostor, davy (nejen) podnapilích lidí, hlasitá hudba a nekomfortní zázemí. Ale ne vždy tomu tak je.

Na světě je několik desítek festivalů, které se pyšní až stovkámi tisíc návštěvníků, ke kterým patří festivaly jako jsou Tomorrowland, Summerfest nebo nejznámější festival v Kalifornii – Coachella, kterou navštěvují největší celebrity z celého světa. Tento festival není jen o hudbě, ale udává i módní trendy.

V Čechách sice tak velké festivaly zatím nejsou, ale musíme uznat, že jsou čím dál tím lepší. Určitě stojí za zmínku Colours of Ostrava, který probíhá zrovna tento týden (16.-19.7.2015) v krásném prostředí bývalého areálu hutí, dolů a železáren v Dolních Vítkovicích. První ročník festivalu začal v roce 2002 a od té doby přivezl do Ostravy řadu hvězd ke kterým patří Alanis Morissette, Sinéad O`Connor nebo Gipsy Kings.

tumblr_nigawjXX6Q1qlsd9ho1_1280

Letošní Colours of Ostrava má být nejrozsáhlejší v historii, kde vedle zahraničních a domácích kapel přibude filmový program (který připravila Letní filmová škola Uherské Hradiště), různé workshopy a další výtvarné aktivity. Vy se hlavně můžete těšit na hlavní hvězdy jako jsou např. Caribou, Björk, Kasabian nebo Mika.

Více informací o programu naleznete na oficiálních stránkách festivalu.

Zdroj: 1

comments


Lifestyle
Author: Yana Kalashyan

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Skandinávské blogerky

Skandinávie se může pochlubit nejen čarovnou přírodou, polární září, dobrými hokejovými mužstvy, ale také  krásnými ženami se stylem, který inspiruje...

Dailystyle News

Zavřít