Mezinárodní festival současného designu designSUPERMARKET je za námi. Kdo jsou letošní vítězové?

Vyhlášení cen designSUPERMARKET03

Minulý týden se v Kafkově domě konal již devátý ročník mezinárodního festivalu designSUPERMARKET, který má za cíl podporovat autorskou tvorbu mladých designérů. K programu neodmyslitelně patří i udělování cen za nejlepší produkt, letos však byli umělci oceněni hned ve čtyřech kategoriích. Z více než stovky vystavujících autorů vybírala odborná redakce časopisu Dolce Vita vítěze v kategoriích móda, šperk, interiérový produkt a papír. A kteří designéři si tedy domů odnesli ocenění? Značka Blueberries získala cenu za nejlepší šperk, v módě zabodoval Buffet Clothing, vítězem v oblasti interiérového produktu se stalo Durch Duo a v kategorii papír jím bylo VOALA.

„Úroveň mladého designu a množství kvalitních projektů v Čechách rok od roku roste, a proto pro nás bylo letos v redakci rozhodování o tom, komu udělit cenu za nejlepší produkt opravdu těžké. Rozhodli jsme se místo jedné ceny udělit hned čtyři a to v kategoriích šperk, móda, interiérový produkt a papír,“ komentovala letošní udílení cen Danica Kovářová, šéfredaktorka Dolce Vity.

 

Značka Blueberries byla založena šperkařkou Markétou Richterovou a designérem Zbyňkem Krulichem, a to právě v době zrání borůvek, od čehož získala i svůj poetický název. Blueberries se může pyšnit luxusními šperky, které vznikají poněkud netradičně – jsou totiž vyrobené pomocí technologií 3D tisku. Autoři si pohrávají s kombinací abstraktních geometrických tvarů a přírodních motivů. Na festivalu bylo možné zakoupit jak limitovanou kolekci 2016 BLOOM, tak i stálé kolekce Star a Frost.

Blueberries

Blueberries

Další vítěz, Buffet Clothing, je módní značkou, která se zaměřuje na udržení rovnováhy mezi designem a oblečením na každodenní nošení. Z produktů této značky čiší bezstarostnost a láska ke streetové módě.

Absolventky Textilní tvorby pražské VŠUP Dana Elsterová a Anežka Podzemská stojí za další vítěznou značkou, Durch Duo, která představila kolekci ručně tkaných a vyšívaných koberečků Pastva. Umělkyně se při tvorbě inspirovaly pocity z přírody a nekonečnými dojmy. Výsledkem je dílo oplývající souhrou materiálů, hravostí a osobitostí.

Buffet Clothing

Buffet Clothing

Cena za nejlepší produkt v oblasti papír putovala ke grafickému studiu a knihařské dílně s názvem VOALA. Na designSUPERMARKETU byla k vidění limitovaná kolekce sešitů, které vznikaly prostřednictvím sítotiskového experimentu s barvami. Každý sešit je skutečný unikát. Vybraný způsob tvorby vnáší do díla proměnlivost a zároveň je zde citelný dotek lidské ruky. Na návrhu obálek se spolupodílela i umělkyně Lívie Mezovská.

Navštívili jste letos designSUPERMARKET? A kdo byli vaši favorité?

Zdroj fotografií: designSUPERMARKET

comments


Fashion Events
Author: Abigail Lišková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Dámy, probuďte v sobě šelmu!

 Jedním z dalších hitů letošní zimní sezóny jsou zvířecí vzory. Zajímá vás, které zvířecí vzory jsou právě v kurzu? Jak...

Zavřít