Řeč je náš nástroj, kterým se dorozumíváme. Tím se lišíme od ostatních živočišných druhů. Jelikož se učíme nápodobou, je proto nutné mít správné mluvní vzory v okolí. To, jakou bude mít dítě slovní zásobu, závisí na mnoha faktorech. Řada rodičů vadnou výslovnost svých dětí bagatelizuje a tvrdí, že se to časem spraví. Ne vždy tomu tak je. Pokud zjistíte, že vaše dítě má potíže s výslovností, neváhejte a navštivte logopeda. Tato barevná publikace vám bude zajisté obrovským pomocníkem. Hravou formou, pomocí obrázků, říkanek i hádanek, si vaše dítě ani nevšimne, že se vlastně učí. 

O čem kniha je?

Kniha obsahuje hádanky, zábavné úkoly, doplňovačky, jazykolamy a mnoho krásných říkanek. Kniha je určena pro děti od 5 let a pro jejich rodiče, aby zkusili společnou práci s obrázky i textem. Je možné se vracet k úkolům a obrázkům opakovaně.

Proč byste si to měli přečíst?

Pokud chcete se svými dětmi strávit příjemný čas a zároveň i pomoci s nápravou vadné výslovnosti, tato kniha je určena právě vám. Začínající učitelky mateřských škol mnohdy hledají zajímavé inspirace pro práci s dětmi, ale i ty zkušenější potřebují svou výuku ozvláštnit. I pro ně bude tato kniha užitečným pomocníkem.

To nejlepší na této knize?

Moc se naší autorce líbila přehlednost knihy, formát i poutavé ilustrace Zdeňky Študlarové.

Ukázka z knihy:

Foukání

Chceš být hbitý, jazýčku?

Udělej si rozcvičku!

Z pusinky ven jazyk dej

a potom s ním zahýbej!

Jak máš foukat? Jistě víš!

Pusu správně našpulíš.

Už víš, odkud vítr fouká?

Z tvé pusy se právě souká.

Pro koho je kniha určena?

Pro děti od 5 let, pro rodiče i prarodiče předškolních dětí, pro učitelky mateřských škol, logopedické asistenty a logopedy.

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Zdeňka Študlarová

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

V roce 2005 začala publikovat knižně a dodnes je jednou z nejaktivnějších autorek píšících pro děti. Jen v nakladatelství Grada vydala téměř sedm desítek titulů, z nichž nejúspěšnější jsou zatím série Kouzelná třída a edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé.

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.

Vydala Grada Publishing, a.s. pod značkou BAMBOOK, v roce 2018 v Praze

Počet stran: 120

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Nová éra nakupování je tady! Módní e-shop ABOUT YOU zamířil do Česka

Česká verze módního eshopu ABOUT YOU byla spuštěna na velkolepé zahajovací párty na střeše OD Kotva v Praze. Nikdo, kdo v českém...

Zavřít