Máte rádi historické romány? Pojďte se začíst do prvotiny Mirky Zlatníkové Marie Terezie – Miluj a panuj. Strhující příběh, který popisuje soukromý i pracovní život panovnice Marie Terezie. 

O čem kniha je?

Tato kniha mapuje první roky života a později i panování Marie Terezie, její sňatek s Františkem Štěpánem Lotrinským. V příběhu je vidět rozporuplný vztah Marie s rolí matky, partnerky a panovnice. Je její první partner opravdu osudový? Dokáže se Marie vyrovnat se smrtí své dcery? Toto a ještě mnohem více se dozvíte v novém románu, který stojí za přečtení.

Proč byste si to měli přečíst?

Marie Terezie byla nazývána „tchýně Evropy“. Její názory, myšlenky i projevy patří k naší historii. Tuto knihu by si měl přečíst každý, aby věděl, čím vším si Marie musela projít. Uvědomuji si, jaký život byl předtím a co si můžeme dovolit nyní. Naprosto nesrovnatelné životy. Nedokáži si představit žít v době Marie Terezie.

To nejlepší na této knize?

Tato kniha vyniká skvělým jazykem. Detailně jsou popsány různé dějové linie, tím tento román rozhodně vyniká.

Co se nám nezdálo?

Přišlo mi, že závěr knihy nebyl dostatečně zakončen.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny, kdo se zajímají o historii, případně si chtějí přečíst strhující román ze života významné panovnice.

Autor: Mirka Zlatníková

Vydala Euromedia Group, a.s, Ikar v roce 2017 v Praze

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Černé tenisky z konopí – ikona udržitelné módy

Značka Bohempia, s důmyslným názvem, který vznikl spojením latinského výrazu pro Čechy Bohemia a anglického výrazu pro konopí Hemp, byla založena...

Zavřít