Kdo by neměl rád pohádky Eduarda Petišky? Původní vydání z roku 1971 se dočkalo v roce 2017 nového vydání. Uložte své ratolesti do pelíšku a začněte číst Martínkovy pohádky.

Kniha obsahuje 4 pohádky: Dědečkova pohádka, Tatínkova pohádka, Maminčina pohádka a nakonec Babiččina pohádka.

Dědečkova pohádka

Od dědečka se Martíkovi líbí pohádka o neposedném raráškovi, který všechny zlobí. Hlavně Josífka. Přiváže kamna za drát ke klice, dělá kaňky na domácí a úkoly a mnoho dalších lotrovin. Chcete vědět jaké?

Tatínkova pohádka

Ta je o lokomotivě, která vůbec nechtěla jezdit po kolejích. Starý strojvůdce si ji pojmenoval Rézinka. Vzorně se o ní staral. Možná až moc, protože Rézinka zpychla. Jednoho dne začala Rézinka mluvit. Copak to jde aby lokomotiva mluvila? Rozhodla se, že nebude jezdit po kolejích. Dostane nakonec Rézinka rozum a začne jezdit po kolejích?

Maminčina pohádka

Ta vypráví o modrém plášti a králi, který pořád lhal. Lhal všem, i sám sobě. Měl proto neustále práci, protože všechny kontroloval. Trápilo ho, že nemají děti. Jednou ho přepadla dřímota o půlnoci, spadla mu koruna a zjevila se stařenka, která pro něj měla dvě zprávy. Dobrou a špatnou. Narodí se jim dívenka, ale nesmí lhát. Jinak o ni přijde. Pojmenovali ji Luna. Král, ale jednoho dne opět zalhal. Luna se stala neviditelnou. Opět si nevěděl král rady a čekal, až ho přepadne dřímota a objeví se stařenka. Co mu asi poradila?

Babiččina pohádka

Ta pojednává o tajemství toho, jak se střídá jaro, léto, podzim a zima. Před dávnými časy se otci a matce narodili čtyři synové. Hnědásek, Žluťásek, Rezekvítek a Bělásek. Vyrostli a otec je poslal do světa.

Každého z nich zavedla cesta jinam. Potkali tam princeznu a pomohli jí. Jak se bratrům na cestě ve světě dařilo? Jak to vlastně všechno skončilo se dozvíte, až si tuto knihu přečtete.

Tato pohádková kniha se nám moc líbila. Pohádky Eduarda Petišky patří mezi mé oblíbené. Jsou to pro mě vzpomínky na dětství. V knize jsou příjemné ilustrace Václava Sivka.

Všechny čtyři pohádky v knize byly velice poučné a zajímavé.

Tuto publikaci bychom doporučili všem rodičům i prarodičům, kteří si rádi společně čtou.

Autor: Eduard Petiška

Ilustrace: Václav Sivko

Počet stran 52

Vydala Euromedia Group, a.s, v edici Pikola, v Praze v roce 2017

Vydání druhé, v Euromedii Group první

Určeno pro děti od 5 let

Zdroje:  1, 2

 

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
LAFORMELA SS18

Česko-slovenská značka LAFORMELA odstartovala sezónu SS18 kolekcí s podtitulem Hold Tight. Při její tvorbě si designéři hráli s barevnou kompozicí, která...

Zavřít