To, že si rodiče přestanou rozumět, hádají se nebo se rozejdou, zažívá dnes mnoho dětí. Vůbec si nedokážete představit, co desetileté dítě prožívá. Právě o tom je novinka vydavatelství Euromedia Group, a.s., z edice Pikola, s názvem Trable s tátou. 

O čem kniha je?

Markéta je školačka, která právě oslavila svoje desáté narozeniny. Žije se svou maminkou, tatínkem a tetou Hanou ve Vlkově v panelovém domě. Začne si všímat podivných situací v jejich rodině. Táta pracuje v cestovní kanceláři, máma je zdravotní sestra na chirurgii. Táta pořád telefonuje, často se s mámou hádá. Pravda vyjde na povrch. Dokáže se ještě Markéta radovat? Budou opět všichni šťastní?

Proč byste si to měli přečíst?

Vztahy v rodině jsou v dnešní době opravdu důležité. Schopnost komunikovat a mluvit o všem se poslední dobou v rodinách příliš nenosí. Myslíme si, že téma rozchodu rodičů je aktuální a tento příběh by si měli přečíst nejen děti, kteří v takové rodině žijí, ale i rodiče, kteří si často neuvědomují, jak je to pro děti těžké.

To nejlepší na této knize?

Moc se nám v této knize líbí věcnost, jednoduchost a také srozumitelnost příběhu.

Co se nám nezdálo?

Nic zásadního.

Pro koho je kniha určena?

Pro děti od 10 let.

Autor: Jana Klimentová

Ilustrace: Marie Urbánková

Zdroje: 1, 2

 

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Nejnovější kolekci Converse navrhla zpěvačka Miley Cyrus

Po barevných jarních modelech přichází značka Converse s další, tentokrát skutečně hvězdnou kolekcí. Jak jinak, když se na jejím návrhu...

Zavřít