Působivý projekt slovenského architektonického studia PLUSMINUSARCHITECTS je dokonalým příkladem současného kreativního designu. Čtyřpokojový byt ve čtvrtém podlaží secesního domu v centru Bratislavy byl transformován v neuvěřitelně hravý openspace, který je zářným příkladem toho, že i obyčejné věci mohou vypadat skvěle. Dokladem toho je také celkový budget, kdy náklady na kompletní rekonstrukci dosáhly pouhých 7500 €.
Základní myšlenkou celé realizace bylo co možná nejvíce otevřít prostor a zbavit se tak zbytečných příček a použít co nejméně nábytku, který se v podstatě omezil na několik pracovních stolů, pár křesílek a dva lité bloky z OSB desek. Jeden z nich slouží k uložení věcí a druhý v sobě ukrývá nutné sociální zázemí. Také zdi a strop byly „odstrojeny“ od letitých nánosů zašlé výmalby a natřeny na bílo, aby se tak ještě více umocnil industriální genius loci celého prostoru. Díky tomu vynikne veliká černá tabule, zabírající jednu ze stěn, jež slouží pro umístění realizovaných projektů a často také jen pro kreativní potřeby zaměstnanců.

Nábytek pochází zčásti z IKEA, zčásti byl pak posbírán po starých bytech a vetešnictvích, jako například křesílka Brusel v hnědém čalounění. Tato zdařilá všehochuť byla doplněna několika designováni kousky, které v ní nijak nezanikají, ale naopak na sebe strhávají pozornost a působí jako ony pověstné růže mezi trním.

Velmi osobitou součástí interiéru jsou dekorace, kde designéři naprosto popustili uzdu své fantazii a nalezneme zde i takové „šílenosti,“ jako jsou jelení parohy, terč na šipky či starý šicí stroj. Díky hravosti celého konceptu však tyto zdánlivě nesourodé předměty celkový koncept nijak nenarušují, ba naopak k němu tvoří zajímavý a poněkud excentrický kontrapunkt.

Zdroj fotografií: Plusminusarchitects

comments


Lifestyle
Author: Joey Hartl

Podpořte autora
Starší příspěvky:
EVGENIA KLOCHAY

Evgenia Klochay EDITOR IN CHIEF  evgenia@dailystyle.cz +420 775 181 318 Instagram  @evgeniaklochay Evgenia Klochay se narodila před 28 lety ve...

Zavřít