Philipp Plein je mladý, originální a všestranný módní návrhář. Narodil se v německém Mnichově roku 1978. Během studování práv v Erlangenu se věnoval architektuře a designu, i když nikdy neuvažoval o profesionální dráze. V roce 1998 zdědil po svém dědečkovi v rodném Mnichově truhlářskou dílnu, ze které později vznikla stejnojmenná návrhářská společnost –  Philipp Plein Company, kde pracoval na designovém nábytku a tím odstartoval svou návrhářskou kariéru. Jeho první kousky nábytku byly v kombinaci chromu s bílou nebo stříbrnou krokodýlí kůží.

Grosser-Tisch-3

 

Později si uvědomil, že krokodýlí kůže je drahá a ze zbytků kůže vytvářel kabelky zdobené kameny. V roce 2008 představil v Barceloně v německém pořadu Germany’s Next Top Model pod vedením Heidi Klum světu svou první oděvní kolekci nazvanou „heavy metal“, u které byla specifikem lebka osázená kameny od Swarovski. V roce 2009 spolupracoval na oslavě 50. výročí veletrhu hraček v Norimberku se společností Mattel, se kterou vytvořil svou Philip Plein Barbie. Dnes Philip obohacuje módní svět o své kolekce pro muže, ženy i děti. Jeho cíl je jednoduchý – překonávat sebe samotného.

 

The-Stylistbook-Philipp-Plein-3

Zdroj: 1, 2, 3

comments


ppl talk
Author: Abigail Lišková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
PLENTY CASH

Značka Plenty Cash byla založena v létě roku 2014 dvěma kamarády, ke kterým se přidaly další osobnosti napříč spektrem umělců. Její...

Zavřít