Povinná předškolní výchova nabyla své aktuálnosti v září 2017. V této souvislosti je třeba dostatečná předškolní příprava. Máte doma předškoláka a chcete mu usnadnit nástup do 1. třídy? Nové Šimonovy pracovní listy 26 – Už se těším do školy vám v tom zajisté pomohou.

O čem kniha je?

Tato metodická příručka je rozdělena do 4 tématických bloků dle ročních období a svátků. Obsahuje předlohy ke kopírování. Pracovní listy jsou určeny pro děti ve věku 5 až 7 let.

Součástí publikace jsou rady pro rodiče, týkající se rozvoje jemné motoriky, grafomotoriky, správného úchopu psacího náčiní, problematiky leváctví a správného sezení při psaní.

Pracovní listy slouží k rozvoji zrakového vnímání, logického myšlení, předmatematických dovedností, sluchového vnímání a také rozvoji řečového projevu.

Proč byste si to měli přečíst?

Vědět, jak svého předškoláka rozvíjet, je základem předškolní přípravy. Mnoho rodičů i prarodičů tápe a nemá potřebné znalosti, jak své dítě všestranně rozvíjet. Tato publikace jim rozhodně pomůže.

To nejlepší na této knize?

Nejvíce nás zaujaly ucelené informace na počátku knihy, které jsou určeny pro rodiče. Velké pozitivum této publikace vidíme v možnosti kopírovat určené pracovní listy.

Co se nám nezdálo?

Kniha se nám celkově líbila.

Pro koho je kniha určena?

Pro učitelky mateřských škol  i učitelky prvních ročníků základních škol, pro rodiče a prarodiče předškoláků.

Autor: Iva Košek Bartošová, Blanka Křováčková

Ilustrace: Patricie Koubská

Vydalo nakladatelství Portál v Praze, v roce 2018

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
HLEDÁME REDAKTORY DO NAŠÍ GASTRO RUBRIKY!

Dailystyle.cz – jeden z největších lifestyle online magazínů v ČR hledá vhodné kandidáty na pozici Redaktor/ka do GASTRO rubriky.

Zavřít