New York v září opět osvítila světla Empire State Building. Město se stalo zajímavějším než obyvkle. Neznamená to nic jiného, než že začíná fashion week. Od 5.–12. září  v jednom z nejatraktivnějších měst opět probíhal největší týden módy, a tím se tak odstartovala sezóna fashionweeku. Sedm dní nabitých přehlídkami, které udávají trendy na jaro/léto 2014.  Módou hýřila nejen přehlídková mola, ale i ulice zaplavené stovkami lidí, kteří se pohybují v oblasti módy. Ochutnejte koktejl toho nejlepšího z new yorkského fashionweeku a pojďte se s námi podívat na lehkou rekapitulaci toho nejzajímavějšího.

Marc Jacobs

Marc tentokrát sáhl po pompéznějším znění. Jako materiály zvolil satén, hedvábí a doplnil jemnými flitry, které pak příjemně odráželi světlo. Černé až tajemné byly róby, isnpirované viktoriánskou érou. Některé kousky byli potištěné výraznými vzory marcových oblíbných květinových motivů. Velmi zvláštně zvolil i líčení. Modelky měli vyčesané vlasy do nedbalých nepravidelných drdolů.

Marc Jacobs

Donna Karan

Newyorská značka překvapila se svým kovbojským nádechem na jarní sezónu. Inspirace divokým západem byla nepřehlédnutelná. Nesměla chybět samozřejmě kůže a denim. Materiály byly použity na dokonce i na šperky nebo klobouky. Celou přehlídku potom zakončila aktuální tvář kampaně, britská zpěvačka a herečka Rita Ora.

DKNY

Michael Kors

Ležerní elegance, v tomto duchu nese celá kolekce. Modely jsou přízpůsobené každodennímu nošení. Všechny materiály jsou velmi dobře zvolené. Pohybují s v jemných barevných odstínech a perfektně k sobě ladí. Kolekce jaro 2014 je koncipovaná pro ženy, které jsou každodenně pracovně vytížené a ještě přitom chtějí vypadat skvěle. Pro dosažení jednotného vzhledu, zvolil jednoduchou obuv a to sice jednobarevné tenisky. Modelky měli vlasy svázané do culíku, což podtrhovalo dynamičnost.

Michael Kors

Marchesa

Bohémské, uvolněné, vzdušné. Kolekce plná jemných barevných tónů, od šedivé až po černou barvu, které se dokonale výjímají na dlouhých šatech. Romantický nádech s bohémsky rozevlátým stylem příjemně kontrastuje a dodává tak ten správný šmrnc.

Marchesa

Ralph Lauren

Návrat 60. let jsme mohli zaznamenat na molu přehlídky značky Ralph Lauren. Výrazné barvy jako např. červená a žlutá nesmí chybět. Nesmrtelné kostky na hravých kabátcích a šatech. A samozřejmě střihy do “áčka”. Od elegantních kostýmů a školních uniforem až ke smyslně rozevlátým šatům. Materiálem této sezóny podle Laurena bude určitě tvíd.

Ralph Lauren

Diane von Furstenberg

Žena díky, které jsou na světě zavinovací šaty tzv. wrap dress, opět přišla s velice ženskými modely, které podtrhují dokonalost postavy. Svou inspiraci našla v exotických oblastech.  To se projevilo hlavně na výběru vzorů a celkové stylizaci.

Diane von Furtenberg

Tommy Hilfiger

Jen vyrazit na letní dovolenou. Plavky, šortky přehodit na sebe lehké šaty a jede se k moři. Sportovně elegantní kolekce od Tommyho Hilfigera. Květinové motivy, výrazné barvy, lehká bílá v kombinaci s khaki zelenou. Outfity místo vysokých podpatků byli doplněné teniskami.

Tommy Hilfiger

Oscar de la Renta

Elegantní modely. Propracované večerní róby vyvážené s jemnně pastelovými šaty na odpolední kávu. Mentolová, jemně žlutá, velké květinové vzory. Velmi ženské, nežné. Trend 20. let a Velkého Gatsbyho je zřejmě pořád aktulní, šaty s nízce posazeným pasem a dlouhé perlové náhrdelníky se prosadily i na molách Oscara de la Renty.

Oscar de la Renta

Carolina Hererra

Dlouhé róby až na zem působějí tak vzdušně, že se s nimi modelky přimo vznášeli po mole. Aby celou lehkost srazil, použil těžké a výrazné barvy černé a odstíny červené nebo růžové. Jako material volil tyl, který se dá perfektně vrstvit. Navrstvené závoje, divoké vzory. Toto je krátká ochutnávka honosně působících modelů kolekce jaro 2014.

Carolina Hererra

Zac Posen

Jemnost rozkvetlých jarních květin. Svěží vůně, volnost, vzdušnost. To vše doplňují jemné materiály Zaca Posena. Další z lidí, který se rozhodl pojmout svoje modely velmi jemně a žensky. Celkově z toho vznikla příjemná kombinace jemnosti a sofistikované ženskosti.

Zac Posen

Calvin Klein

Opět další tvůrce, který přichází s šedivými odstíny, které pomalu přebíhají do základní barvy – černé. I na kolekci Clavina Kleina se projevil minimalismus. Ale pořád je zde jasně definovaná a výrazná ženskost. To se ukázalo třeba na jemných splývavých šatech, které lehce obkreslovali siluetu.

Calvin Klein

Alexander Wang

Jednoduché linie, asymetrie, kontrast základních barev. Jednoduše Alexandr Wang a jeho minimalismus. Maskuliní prvky skombinované s typicky ženským prvkem. Dva jasné protiklady se zde náramně vyjímají.

Alexander Wang

comments


Fashion News
Evgenia Klochay
Author: Evgenia Klochay

Editor in Chief

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Femme fatale versus sexuální mašina

  Dávno už si nikdo nevzpomene na dobu, kdy byly ženy považovány za něžný skvost, jejich vlasy za přitažlivý objekt a...

Zavřít