Jedno město, 3 dny, 54 designérů, 87 klobouků, 88 modelů s dlouhými vlasy a 116 obleků. Tak nějak vypadal New York Fashion Week: Men’s v číslech. Je tu ale ještě jedno číslo. Číslo 5. Pět návrhářů, módních přehlídek a kolekcí, za kterými stojí za to se ohlédnout a pravidelně sledovat jejich tvorbu.

Prvním z návrhářů je Nick Graham. Ten svou práci představil hned během prvního dne. Celá jeho kolekce působí tak trochu jako paleta. Pastelová saka se doplňují s výraznými doplňky a floristickými motivy. Nick ale nezapomněl ani na nedocenitelný modrý oblek. Předvedl ho hned v několika variantách – pruhy, káro i květiny. To vše pečlivě sladěno s doplňky a úhledně navěšeno na modely. Obdobně pak vypadaly i obleky v odstínech hnědé a šedé.

CJ6AO0hWsAAf3Vl

ngr_lb_ss16_001-333x500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I když může působit jarní kolekce Hickeyho Freemana méně barevně, je, co se střihů týče, mnohem pestřejší. Nechybí lehké jarní kabáty, vesty a dokonce ani dvojřadová saka. V barvách pak vévodí odstíny modré doplňované o šedou, hnědou, bílou, anebo jednoduše další modrou. Stejně jako u Grahama, můžeme i zde vidět využití proužků, kostky a květinových vzorů.

hfr_lb_ss16_001-333x500 hfr_lb_ss16_003-333x500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velkým překvapením je nová kolekce značky Tommy Hilfiger. Ta se odklání od těch předešlých a oproti nim staví na jednoduchosti. Celou prací se prolíná jen jediný motiv – horizontální pruh. Střihy jsou velice jednoduché a praktické, skoro jako by je navrhoval Raf Simmons. V kolekci najdeme vše, od obleků, přes svetry a košile, až po kabáty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S různorodostí odstínu si však v Public School hlavu nelámali. Vsadili na bílou, tmavě modrou, černou a Nicka Woostera. Ten se na přehlídce objevil v pozici modela. A není se čemu divit. Volné sportovní střihy a materiály mu sluší i v jeho věku.

Jaké by to ale byly letní kolekce bez plavek a značky Nautica? Proto celý výčet naší pětky zakončíme právě prací Davida Chu. Ten nám představil svou kompilaci dobře kombinovatelných šortek, plavek, triček a svetrů. Celá kolekce působí sice trochu “basicově” i tak ale stojí za povšimnutí.

CJ-5aRfUEAASGsY

tumblr_nrjpwoorfn1qmbdzpo1_500

Tím se naše pětice uzavírá a i když zatím NYFW:M nedosáhl na úroveň přehlídek v Evropě, budeme se těšit na to, co přinese další ročník.

comments


Men's world
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Exkluzivní výstava MODFOLK – Modernita v lidovém

Pro všechny milovníky módy až do listopadu 2015 v prostorách Jurkovičovy vily se koná výstava MODFOLK. Studenti pražského Ateliéru oděvu a obuvi...

Zavřít