Téměř každá z nás touží po smyslném pohledu, jako má světoznámá modelka a herečka Cara Delevingne. K tomuto jejímu oslnivému looku jí velice napomáhá její přirozeně husté a výrazné obočí.

Nicméně, kde všechny bereme tu záruku, že pokud si necháme narůst husté chloupky a obarvíme je na hnědou barvu (nejlépe tmavě hnědou), budeme stejně šik jako ona? Opak je pravdou. Cara má velké oči a vystouplé lícní kosti, díky tomu jí husté obočí sedne (nepřevyšuje tak výraznost očí i přesto, že není nalíčena). Každopádně, typy žen, které mají spíš menší oči by měly být s výběrem barvy a tvaru poněkud střídmější – oči jsou oknem do duše člověka, že? Byla by škoda je nechávat v pozadí. Přes to, že husté obočí je momentálním trendem, oči jsou stále dominantou obličeje. Takže pokud na rtech zrovna nemáme červenou rtěnku, měly by upoutat jako první.

Jestliže si netroufáte na domácí kosmetické zákroky s pinzetou, je ideální svěřit své obočí do rukou odborníků. Ať doma nebo v kosmetickém salónu, o obočí by se mělo pečovat, a to ideálně minimálně jednou za 3 týdny. Je hned několik míst, kde se o vás šikovné ruce proškolených kosmetiček postarají. Například Sephora má svůj “Brow Bar” koutek od kosmetické znčky Benefit.

Většinou je možné vybrat si hned z několika barev a tvarů, s čímž vám slečny rády poradí. Celý proces trvá maximálně půl hodiny a díky tvarování a trhání obočí pomocí vosku je daleko méně bolestivý, než jak jej známe z domova s naší (ne)přítelkyní pinzetou. Pro udržení žádoucího efektu do příští návštěvy a prodloužení životnosti tvaru i barvy můžete použit speciální barevné stíny a gely, kterými lze obočí snadno upravit.

Je tedy možné dosáhnout svůdného looku, jako má Cara, jen je nutné uvědomit si jedinečnost každé z nás a následné kroky tomu přizpůsobit. Občas udělají hnědé stíny více parády na očních víčkách, než v obočí.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4

comments


Beauty
Eliška Pešková
Author: Eliška Pešková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Značka Sportalm představuje letošní trendy na sjezdovky: v kurzu bude RETRO!

Když chcete jít v dnešní době s módou, tak už nestačí vyrazit stylově do města, ale paráda se musí dělat i na...

Zavřít