Milujete rodinné ságy? Zajímá vás osud mladičké Marie, která přišla do panského domu? Sáhněte po druhém dílu, který nese název Panský dům a jeho dcery. 

O čem kniha je?

V předchozích recenzích jsme vám představili první díl rodinné ságy s názvem Panský dům. V tomto díle se posouváme pomalu kupředu a sledujeme osudy hlavních hrdinů prvního dílu.
Marie a Paul Melzerovi si užívají pohodový rodinný život. Marie co nevidět porodí dvojčátka. Jejich štěstí ale netrvá dlouho. Píše se rok 1916 a vypukne válka. Paul je na začátku zproštěn vojenské povinnosti, jelikož se stará spolu se svým otcem o chod textilní továrny. Marie porodí dvojčata a Paul ten den dostává povolávací rozkaz na frontu. Marie zůstává na vše sama. Stará se o děti a začne také pomáhat Paulovu otci v textilní továrně. S velkou vervou se pustí do zachování rodinného dědictví. V době války si nevede dobře. Paul je ve válce zraněn. Z jejich vily se stává lazaret. Kitty i Elizabeth pomocí personálu vily pečují o raněné a zmrzačené vojáky. Unese Marie tíhu zodpovědnosti na svých bedrech? Vrátí se její milovaný Paul z fronty?

Proč byste si to měli přečíst?

Rodinné ságy patří mezi oblíbené čtení. Nás tato sága velice zaujala. Už jsme se těšili, až vyjde druhý díl. Nyní čekáme na díl poslední, který ještě nevyšel.

To nejlepší na této knize?

Autorka velice dobře popisuje děj knihy. Jazyk je srozumitelný a velice příjemný na čtení.

Co se nám nezdálo?

V knize se vyskytuje mnoho postav, které se do děje různě vrací. Zpočátku nám činilo potíže se po delší odmlce od prvního a druhého dílu dostat do děje.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny, kdo milují rodinné ságy, Ausburg a historii.

Autor: Anne Jacobsová

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Signal festival v novém

Nenechte si ujít  již 6. ročník Signal festivalu, který se bude  konat 11. - 14. října v Praze! Světelný festival SIGNAL...

Zavřít