Impozantní vila, rozsáhlá továrna v sousedství, nádherná zahrada, pestrý život továrníka a celé jeho rodiny, řada intrik mezi služebnictvem, Asburg v roce 1913. V té chvíli se ocitáte v úplně jiném světě, než se vám kdy snilo. Zavřete oči a můžete se začíst do skvělého románu Anne Jacobsové, Panský dům.

Hlavní postavy:

Marie Hofgartnerová – pomocná síla v kuchyni, povýšena na komornou slečny Kitty

Luise – matka Marie

Kitty – dcera továrníka Melzera

Elisabeth – druhá továrníkova dcera

Paul – syn továrníka

Alicia Melzerová – žena továrníka

Johann Melzer – továrník

Gerhard Duchamps – přítel Kitty

 

První díl rozsáhlé rodinné ságy nás zavádí do Augsburgu na podzim roku 1913, kdy do impozantní vily továrníka Melzera přichází uboze oblečená dívka ze sirotčince Marie Hofgartnerová jako pomocná síla do kuchyně. Rodina továrníka si jí ihned oblíbí a z pomocné síly v kuchyni se stává komorná nejmladší dcery Kitty a zároveň její důvěrná přítelkyně. Nejen, že si spolu povídají, ale také malují. Marie totiž zdědila talent po své matce. O to horší pozici má Marie mezi služebnictvem, aby ji přijali, ti na ni totiž mnohdy žárlí.

Továrník Johann Melzer v sobě roky skrývá tajemství ohledně matky Marie, která byla velká umělkyně. Skončila ale jako velice chudá a vážně nemocná žena, která nakonec zemřela velice mladá. Marie se střípky pravdy ohledně své matky dozvídá nedopatřením. Začne po své minulosti pátrat. Navíc není vůbec lhostejná synovi továrníka Paulovi. I ona jej miluje, ale ze své pozice komorné si takový vztah rozhodně dovolit nemůže.

Dcera Kitty se bezhlavě zamiluje do Gerharda Duchampse a utíká s ním do Francie. Její útěk nastartuje sled událostí, které vyústí srdečním infarktem továrníka Melzera. Dokáže Marie ustát pravdu, kterou se od Melzera dozvídá? Opětuje své city Paulovi? Vrátí se Kitty domů z Francie? To a ještě mnohem více se dozvíte, pokud sáhnete po této úžasné rodinné sáze rodu Melzerů.

Kniha je bez ilustrací. Obálka knihy ukazuje impozantní vilu a ubohé děvče stojící před jeho branou.

Autor: Anne Jacobsová

Počet stran: 464

Vydalo nakladatelství Euromedia group, a.s – Knižní klub v roce 2017 v Praze

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Módní značka TOPSHOP / TOPMAN oficiálně končí na českém trhu

Pokud jste velkým milovníkem nebo fanouškem londýnské značky TOPSHOP / TOPMAN, máme pro vás špatnou zprávu. Pražská prodejna v obchodním centru...

Zavřít