Koncem roku 2014 nezisková nadace Happy Hearts Fund Petry Němcové na ostrově Haiti dokončila výstavbu již 100. školy, která bude slavnostně otevřena v září tohoto roku. Na její vybudování byly využity finanční prostředky, které supermodelka Petra Němcová pro svou nadaci získala prostřednictvím dražby na již 3. ročníku charitativní Gala večeře, která se uskutečnila v polovině září loňského roku v rámci Unique Fashion Week.

„V dražbě, kterou jsme zrealizovali v rámci Gala večeře v průběhu Unique Fashion Week se nám podařilo vybrat 1,232,009 Kč. Tato částka byla následně zdvojnásobena tichým dárcem, a my jsme tak měli na vybudování nové, v pořadí již 100. školy k dispozici celkem 2,464,018 Kč. Kromě této částky jsme navíc získali 530,000 Kč, které putovaly na konto nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL,“ uvádí Petra Němcová.

unnamed (4)

Unique Fashion Week, který v Praze ve spolupráci s předními módními návrháři každoročně organizují jeho zakladatelky Barbora Bergová a Karolína Bosáková, se uskuteční i letos, a to v týdnu od 21. do 27. září 2015, a jeho program bude opět velmi atraktivní. V pátek 25. září se v opětovné spolupráci s magazínem Forbes uskuteční další ročník charitativní Gala dinner. Nově se navíc v jeho průběhu v letošním roce bude konat také tradiční projekt Prague Fashion Night, jehož termín je předběžně stanoven na 23. září 2015.

Výstavba již 100. školy byla zahájena v srpnu roku 2014 a k jejímu dokončení došlo téhož roku v prosinci. Jejím cílem je především poskytnout zázemí pro 600 dětí zasažených přírodními katastrofami.

100. škola postavená nadací Happy Hearts Fund na Haiti

100. škola postavená nadací Happy Hearts Fund na Haiti

„Jsme vděčné, že máme podporu a díky ní můžeme společně prostřednictvím našich módních projektů pomáhat. Pro letošní rok jsme se rozhodly projekt Prague Fashion Night posunout dál a věnovat 10% z celkového výtěžku PFN na vybavení školy na Haiti. Věříme, že i projekt Prague Fashion Night si díky svému charitativnímu záměru zaslouží být „Unique“,“ říkají společně všechny tři organizátorky tohoto úspěšného projektu Petra Němcová, Karolína Bosáková a Barbora Bergová.

unnamed (3)

comments


Lifestyle
Author: Veronika Babkov

Podpořte autora
Starší příspěvky:
VYHRAJTE voucher v hodnotě 1.500 Kč do Fashion Areny!

Soutěžte s Dailystyle.cz a FASHION ARENOU. Máte jedinečnou šanci vyhrát voucher na nákup v hodnotě 1.500 Kč v jakémkoli obchodě outletu Fashion Arena. 

Dailystyle News

Zavřít