Kdo by netoužil poznat život významné osobnosti Otce Vlasti, Karla IV.? Od jeho narození uplynulo již více než 700 let. Pojďte se vypravit na tajuplnou cestu od jeho narození až po smrt. Poznejte jeho zajímavé stavby a města, která založil. 

O čem kniha je?

Tato publikace nám zábavnou formou zprostředkovává kvalitní informace o osobnosti a době panovníka Karla IV. Osobnosti, která navždy ovlivnila naše dějiny.

Kniha obsahuje  mnoho obrázků, komiksů, rébusů a hádanek. Dozvíte se zde mnoho informací o jeho manželkách, o městech a hradech, které mají spojitost s touto významnou osobností.

Proč byste si to měli přečíst?

Je to už mnoho let, co jsem seděla v lavici v hodinách dějepisu a hltala každé slovo paní učitelky. Dnes tomu nebylo jinak. S velikou chutí jsem zasedla za stůl a začetla se do této knihy, která zaujme nejen malé ale i velké historiky.

Za zmínku zajisté stojí také desková hra Rok za rokem, krok za krokem, kterou najdete na předsádce knihy. Ukazuje vše, co se v životě Karla IV. událo. Tento nápad mě opravdu nadchnul a zapojila jsem celou rodinu. Stačilo vzít jen figurky a kostky a zábavné odpoledne bylo na světě.

Velice se mi líbí přehlednost informací, které najdete v knize. Dále také bohaté ilustrace a zajímavé kvízy.

To nejlepší na této knize?

Rozhodně již zmíněná desková hra Rok za rokem, krok za krokem.

Co se nám nezdálo?

Nevím, co této knize vytknout. Snad je to, že je opravdu obsáhlá a možná i trochu složitá pro děti z prvního stupně základních škol.

Pro koho je kniha určena?

Kniha je určena pro domácí i školní vzdělávání na prvním stupni základních škol. Je to podklad pro skupinovou práci, texty na čtení s porozuměním, projektové dny, knihovny a volnočasová centra dětí i dospělých

Autor: Lenka Pecharová

Ilustrace: Michaela Bergmannová

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Bylinky – zdroj věčného zdraví

Bylinky, pokud o nich něco málo víme, se mohou stát skvělými pomocníky v utužování "věčného" zdraví. Ovšem, abychom si mohli...

Zavřít