Máte doma předškoláka? Chodíte s ním na logopedii? Pracujete v mateřské škole? Pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli ano, tak je tato kniha určena právě vám. Soubor logopedických cvičení na rozvoj řeči připravený ve spolupráci s klinickou logopedkou pracuje s textem klasické české pohádky Boudo, budko, kdo v tobě přebývá? Pohádka je dětem velice známá. Součástí sešitu jsou postavičky na divadélko, které si děti mohou vystřihnout, nalepit na špejli a zahrát si tak opravdové divadlo. Zábava může začít.

Tato pohádka může pomoci rozvinout komunikační schopnosti na velmi vysokou úroveň, rozšířit aktivní a pasivní slovní zásobu dítěte a podpořit i další oblasti související s řečí. Dnešní uspěchaná doba s sebou nese i řadu logopedických vad. Děti jsou často pasivními diváky a posluchači. Součástí publikace je řada pracovních listů, které rozvíjí zrakové a sluchové vnímání, časoprostorové představy, logické myšlení, předmatematické a předčtenářské dovednosti. Na konci sešitu je omalovánka, kterou si mohou děti vybarvit a vystřihnout.

Tuto publikaci bych určitě doporučila pro práci s dětmi v mateřských školách, mateřských centrech, poradnách, ordinacích, skvěle poslouží i pro domácí procvičování v rámci logopedických vad i pro přípravu předškoláka k zápisu do školy.

Autor: Irena Šáchová

Ilustrovala: Eva Obůrková

Počet stran: 31

Vydalo nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros media v roce 2017.

Zdroj: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
All That Glitter

Photo: Radim Kořínek Model: Zuzana Pavlů MUAH: Kateřina Horáková Production&styling: DailyStyle team - Miroslav Rajtr, Veronika Vénos, Evgenia Klochay Za...

Zavřít