Pokud vás letní cestování zavede do italské Florencie, rozhodně se zde zajděte podívat na výstavu fotografií Karla Lagerfelda. Výstava, nesoucí název Visions of fashion, představuje Lagerfeldovo kompletní fotografické dílo a zahrnuje mnoho nepublikovaných prací. Najdete ji v Galerii PalatinaPallazzo Pitti až do 23. října 2016.

„Karl Lagerfeld – Visions od Fashion“ je speciální sbírka oslavující Lagerfeldův různorodý a elegantní přístup k fotografii. Jedná se především o fotografie publikované v nejvýznamnějších světových módních časopisech – mezi nimi například různá vydání Vogue, Harper’s Bazar, Numéro a V Magazine – a další inspirované klasickou mytologií, jako například série „Le Voyage d’Ulysse‘‘ a „Daphnis a Chloe“.

Karl Lagerfeld Vision of Fashion- - 08220

Přehlídka sestavuje mimořádnou sbírku více než dvě sta obrazů vytvořených pomocí různých technik včetně daguerrotypie, platinotypie, polaroidů, obrazových a digitálních tisků.
Karl Lagerfeld Vision of Fashion Inaugurazione- - 02047


KARL LAGERFELD je nejen módní návrhář a fotograf, ale také nakladatel, designer a filmový režisér. Vytvořil si vesmír, ve kterém je každá linka perfektně pod kontrolou, a každý detail absolutně důležitý. Jeho Karteziánská mysl se vylíhla v ultramoderní, vysoce strukturovaný styl s půvabem a také osobním stylem, který vychází najevo prostřednictvím grafických symbolů, které se staly jednoznačně jeho charakteristickými znaky. Karl Lagerfeld se rozhodl pohybovat za objektivem v roce 1987. Svůj první soubor fotek vytvořil pro značku Chanel na žádost obrazového ředitele Erica Pfrundera. Od té doby vytvořil a natočil své vlastní kampaně pro všechny značky, které i sám jako návrhář vytvářel. Jeho vášeň pro fotografování a pro knihy přeměnila některé jeho kampaně do opravdových uměleckých publikací.


Karl Lagerfeld Vision of Fashion Inaugurazione- - 00344

Today, photography is part of my life. I can’t see life without the vision of photography. I look at the world and at fashion with the eye of a camera. This enables me to maintain a critical detachment in my everyday work, which helps me more than I could ever have imagined. – Karl Lagerfeld

fotografie

comments


Lifestyle
Author: Dominika Lewczyszynová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Průvodce trendy kabelek jaro/léto 2016 – Kruh

Na tuto již probíhající sezónu je tu nepřeberné množství nových trendů, které si hned zaručeně oblíbíte. Krásné barvy, vtipné střihy...

Zavřít