Ve čtvrtek 4. února 2016 proběhla v OC Palladium v Praze za účasti médií a mnoha zajímavých VIP hostů ze světa umění a showbusinessu vernisáž velkoformátových fotografických obrazů fotografa Josefa Edvarda Gregora. Výstava je prodejní a zakoupením fotoobrazů bude podpořen neziskový projekt „Mír a zdraví“.

Josef Edvard Gregor je fotograf, jehož cesta k profesionální fotografii vedla obloukem přes studium kybernetiky a ekonomie a dlouholeté působení ve vlastní firmě. Když se ke své vášni pro focení po letech vrátil a začal se jí naplno věnovat, objevil záhy vlastní výrazové prostředky a svůj osobitý fotografický jazyk. Věnuje se reportážní a reklamní fotografii, glamour i aktům, a v portrétech měl příležitost zvěčnit také řadu zajímavých známých osobností české umělecké scény.

IMG_6835

Na výstavě však uvidíte jeho velkoformátové fotografické obrazy, spadající do oblasti volné umělecké tvorby, které nazývá „motivační“. Vybírá si totiž záměrně symbolické náměty a témata, která, třeba i přes svou zdánlivou jednoduchost, mohou divákovi pomoci překonat překážky či slabá místa a objevovat ta silná. Jsou zpracovány na velké formáty a doprovázeny krátkými motivačními texty. Jak říká Pavel Scheufler, fotograf a historik fotografie a vedoucí lektor fotoškoly centra FotoŠkoda „ Jsou to obrazy, které mají více významů a souvislostí a nelze je přečíst povrchně jedním pohledem. Můžete v nich nacházet nové souvislosti i po delší době, co Vám visí doma“. Touhou autora je motivovat lidi a ukázat jim, že cesta dovnitř i ven vede přes pochopení širších souvislostí, a že aby detaily dávaly smysl, je třeba vnímat celek. Jak se to Josefu Gregorovi daří, můžete sami posoudit v prvním patře OC Palladium (na galerii před butikem ALO Diamonds) až do konce měsíce února.

 

Foto: Vladislav Zemek

Zdroje: 1

comments


Lifestyle
Dora Kovářová
Author: Dora Kovářová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Fall in love with a new #lushcrush

Značka LUSH spatřila světlo světa ve Velké Británii. Již od roku 1994 se specializuje na výrobu ručně dělané kosmetiky, mezi kterou najdete mýdla, peelingy, přípravky pro zpříjemnění...

Dailystyle News

Zavřít