Ve čtvrtek 4. února 2016 proběhla v OC Palladium v Praze za účasti médií a mnoha zajímavých VIP hostů ze světa umění a showbusinessu vernisáž velkoformátových fotografických obrazů fotografa Josefa Edvarda Gregora. Výstava je prodejní a zakoupením fotoobrazů bude podpořen neziskový projekt „Mír a zdraví“.

Josef Edvard Gregor je fotograf, jehož cesta k profesionální fotografii vedla obloukem přes studium kybernetiky a ekonomie a dlouholeté působení ve vlastní firmě. Když se ke své vášni pro focení po letech vrátil a začal se jí naplno věnovat, objevil záhy vlastní výrazové prostředky a svůj osobitý fotografický jazyk. Věnuje se reportážní a reklamní fotografii, glamour i aktům, a v portrétech měl příležitost zvěčnit také řadu zajímavých známých osobností české umělecké scény.

IMG_6835

Na výstavě však uvidíte jeho velkoformátové fotografické obrazy, spadající do oblasti volné umělecké tvorby, které nazývá „motivační“. Vybírá si totiž záměrně symbolické náměty a témata, která, třeba i přes svou zdánlivou jednoduchost, mohou divákovi pomoci překonat překážky či slabá místa a objevovat ta silná. Jsou zpracovány na velké formáty a doprovázeny krátkými motivačními texty. Jak říká Pavel Scheufler, fotograf a historik fotografie a vedoucí lektor fotoškoly centra FotoŠkoda „ Jsou to obrazy, které mají více významů a souvislostí a nelze je přečíst povrchně jedním pohledem. Můžete v nich nacházet nové souvislosti i po delší době, co Vám visí doma“. Touhou autora je motivovat lidi a ukázat jim, že cesta dovnitř i ven vede přes pochopení širších souvislostí, a že aby detaily dávaly smysl, je třeba vnímat celek. Jak se to Josefu Gregorovi daří, můžete sami posoudit v prvním patře OC Palladium (na galerii před butikem ALO Diamonds) až do konce měsíce února.

 

Foto: Vladislav Zemek

Zdroje: 1

comments


Lifestyle
Dora Kovářová
Author: Dora Kovářová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Fall in love with a new #lushcrush

Značka LUSH spatřila světlo světa ve Velké Británii. Již od roku 1994 se specializuje na výrobu ručně dělané kosmetiky, mezi kterou najdete mýdla, peelingy, přípravky pro zpříjemnění...

Zavřít