První ročník fashion.stl představil v Čechách výsledky spojení 3D tisku a módy 3.10.2015 v La Fabrice v Praze. U zrodu projektu stála Olo Křížová (Czech Fashion Council), kreativní ředitelka fashion.stl, s Adamem Jechem (makersLab), expertem na 3Dtisk, a společně s týmem připravili show, která stojí na začátku převratné změny. Cílem fashion.stl bylo vytvořit na české scéně platformu pro setkávání inovativních módních tvůrců, designérů a technologů, ukázat možnosti technologie 3Dtisku v kreativní tvorbě.

A kdo byl v tvůrčích týmech?

Návrháři Denisa Nová & Helena Lukášová

Denisa Nová patří k etablovaným českým designérům. Od roku 1999 tvoří pod značkou DNB. Několikrát získala titul Výtvarník sezóny, v roce 2007 byla oceněna jako Módní designér roku Czech Grand Design.

Sochařka Helena Lukášová vytváří k modelům detaily a doplňky v sochařském třetím rozměru vytištěným na 3D tiskárně.

www.denisanova.cz

http://cargocollective.com/helenalukasova

Oldřich Anton Vojta

Ve dvaceti navrhl kostýmy pro Labutí jezero v divadle Hybernia. Od roku 2014 cestuje často do Pekingu, kde se stal vedoucím designerem ve studiu VO5 Fashion Design Studio. V Pekingu také připravuje výstavu fotografií společně s fotografem Ivanem Pinkavou. Oldřichův výrazový rozsah mu umožňuje tvořit jak divadelní kostýmy, tak nositelnou módu.

Pro fashion.stl tvoří Oldřich s Martinem Hřebenem (Akemake) kolekci doplňků k hedvábným šatům.

www.oldrichvojta.com

Monika Vaverová

Monika se po studiu Vyšší odborné školy módního návrhářství rozhodla tomuto oboru věnovat na profesionální úrovni a založila vlastní značku MIMO. Pod touto oděvní značkou navrhuje a tvoří nejen dámskou, ale i pánskou módu. V kostýmní tvorbě se projevuje nápaditost, avantgarda, ale i funkčnost. Kvalitní řemeslné zpracování je samozřejmostí.

Monika pracuje v týmu s 3D návrhářem a modelářem Martinem Žampachem ze společnosti be3D, kde rovněž probíhá i tisk objektu Cyber Eagel pro představení fashion.stl.

monikavaverova.cz

Viktoria Vittori

Viktoria Vittori, slovenská návrhářka,vítězka titulu New Fresh Style 2011. Pracuje v týmu s modeláři Romanem Mašínem a Adamem Řehákem. Partnerem v tisku jí je společnost 3Dees.

www.behance.net/viktoriavittori

Alžběta Moreno a Šimon Prokop

Do projektu fashion.stl se Alžběta zapojila fascinována propojením módy a technologie, konkrétně 3D tiskem. Díky úžasné spolupráci s 3D modelářem Šimonem Prokopem vznikla kolekce, jejíž  hlavní témata jsou fraktály a Merkaba, světelný vůz. Tiskne s 3Demon a makersLabem.

Šimon je studentem magisterského oboru Architektura a urbanismus na FA ČVUT v Praze a zároveň externím pedagogem v Kabinetuvá, Jana Trundová,  modelového navrhování MOLAB, kde vyučuje předmět CAD-Scripting, jeden z mála předmětů na FA, který se zabývá parametrickým modelováním a navrhováním.

Martina Šebková a Jana Trundová

Martina s Janou tvoří celý tým, od návrhu, přes modelování po finální tištěnou realizaci.

Kolekci šperků na bradavky MILKY WAY tvoří 4 dámské modely, jež jsou složeny z 3D tištěných částí a doplněny o textilní prvky. Modelky kromě 3D tištěných šperků měly na sobě high-waisted kalhotky.

Cílem kolekce je poskytnout uživateli 3D tiskáren soubor dat s erotickou tématikou, kterou si následně může anonymně sám zpracovat doma. 3D tisk se stává prostředkem k naplnění tajných tužeb.

Ivana Kaňovská

Ivana je designérským talentem současné české i slovenské módní scény. Své kolekce prezentuje na významných módních projektech a kulturních akcích, její modely se stávají často také součástí reklam nebo hudebních klipů.  Je absolventkou Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, kde studovala v ateliéru textilního designu Doc. Márie Fulkové, a ateliéru módy pod vedením Prof. Júlie Sabové ak.mal., kde nyní také dokončuje na katedře textilu doktorandské studium.

http://www.ivanakanovska.com/

Photo by Lucie Schubertova

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6

comments


Fashion Events
Author: Yana Kalashyan

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Chcete zhubnout a neradi běháte? Máme řešení!

Běh je dozajista jedním z nejlepších způsobů jak spálit kalorie a zbavit se přebytečného tuku, nehledě na to, že se jogging...

Dailystyle News

Zavřít