Hledáte inspiraci pro práci s dětmi? Chcete se dozvědět, jak rozvíjet aktivní a pasivní slovní zásobu vašich předškoláků? Jste na správné adrese. Šimonovy pracovní listy vás nikdy nezklamou. 

O čem kniha je?

Publikace se věnuje komplexnímu rozvoji aktivní a pasivní slovní zásoby. Děti okolo 3 let mají aktivní slovní zásobu asi 500 slov. Předškolák už něco kolem 3000 slov. Pasivní slovní zásoba, ta je mnohem větší. Slovní zásoba je něco jako pavučinka, která se postupně rozrůstá. Jak ji tedy posilovat? Rozhodně aktivním čtením s dětmi, prohlížením knížek, povídáním si o všem, co je kolem nás a co naše děti zajímá.

Pracovní listy se zabývají několika okruhy z běžného života – domov, rodina, hřiště, herna, zahrada, dopravní prostředky, lidské tělo, nákupy, jak se chováme v lese, v ZOO, v restauraci, při nákupech, co děláme celý den ve školce…

Na začátku knihy naleznete rady, jak s publikací pracovat, tedy formou hry, nenásilně, individuálně nebo formou skupinové práce s dětmi.

Proč byste si to měli přečíst?

Kniha je plná námětů pro práci s dětmi, pro rozvoj slovní zásoby, trénování paměti, zrakového vnímání, správného úchopu pastelky při vykreslování, prostě všechno, co potřebuje předškolák zvládnout, než zasedne do školní lavice.

To nejlepší na této knize?

Velice se nám líbilo, že tato publikace obsahuje předlohy ke kopírování, které můžete dětem kopírovat a společně pracovat. Opakovaně se vracet k nějakému pracovnímu listu, který dětem činil potíže.

Co se nám nezdálo?

Nic, co by naše autorka zmínila. Šimonovy pracovní listy používá naše autorka již dlouho a je s nimi nesmírně spokojená.

Pro koho je kniha určena?

Tato kniha by neměla chybět v knihovničce žádné paní učitelky, logopedky či rodičů a prarodičů.

Autor: Marie Těthalová

Marie Těthalová je speciální pedagožka, šéfredaktorka Informatoria 3–8 a autorka Informatoria 3–8 SPECIÁL Na silnici bezpečně. Pracovala ve speciální mateřské škole a ve škole pro děti s poruchami učení a chování.

Ilustrace: Jana Slavíková

Vydalo nakladatelství Portál v Praze v roce 2015

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Pořiďte si maxi šaty, v kterých budete chodit od jara do podzimu

Vzdušné maxi šaty každoročně kralují letním měsícům a dovoleným v přímořských letoviskách. Ačkoliv jsou do teplého počasí jako stvořené, je...

Zavřít