• Styling  • Staronový fenomén: Peplum
střih peplum

Staronový fenomén: Peplum

Věřím, že každý z vás již v obchodech či ulicích zaregistroval staronový velmi ženský střih, tzv. Peplum. Jde o krátký volán umístěný v pase či na bocích. Pouzdrové šaty, sukně či top opisují tvar těla, zatím co volán zakryje případné nedostatky v oblasti břicha či pozadí a dodá ženě na sexappealu a ženskosti.
Sluší většině typů postavy. V kombinaci s průhledným materiálem, krajkou nebo výstřihem v zadním díle zaručí každé z nás absolutní pozornost všude, kde se ocitneme.

Tento střih je znám již od bohatých starých Řeků.  Ve středověku jej využívali i muži, kterým měl dodat mužný tvar postavy ve tvaru V.

Během historie se peplum objevilo ještě několikrát v různých obměnách. Měnily se barvy, vzory a samozřejmě také materiál. Naposledy se nosilo v 80. letech v pestrobarevných vzorech, snížený až na bocích se zvýrazněnými rameny.

peplum-timelineDle světových návrhářů se bude nosit ještě v příští letní sezoně, což znamená, že si tohoto svůdného fenoménu můžeme ještě do sytosti užívat a nakupovat ho, jak se nám zlíbí. Mohli jsme jej vidět v kolekcích např. Oscara de la Renty a Diora.’

 

 

 

 

 

Zdroj 1

Zdroj 2