Milujete dobré jídlo, televizní pořady o vaření a vůni javorového sirupu? Pak je tento úžasný román stvořen přímo pro vás!

V první řadě mě zaujala obálka knihy, na které je javorový strom, žena  a pes.

Hlavní postavy:

Annie Rush – úžasná, energická žena plná nápadů, vášnivá fotografka a kuchařka, autorka nápadu na whiskey z javorového sirupu, velice silná a impozantní žena

Martin Harlow – sebestředný člověk, přebírá nápady nečestným způsobem od Annie, bývalý manžel Annie

Fletscher Wyndham – klidný, empatický člověk, v mládí se svým otcem se často stěhoval, pracoval s ním v dílně na automobily, po úrazu otce, který mu způsobil stroj, na němž byla výrobní vada začal zkoumat vše, co se týkalo práv lidí, nakonec práva vystudoval

Styl psaní autorky je velice čtivý. Kniha byla pro mě příjemným odpočinkem, nenechala mě spát. Chtěla jsem se dozvědět, jak to nakonec vše dopadne. Zpočátku mi sice činilo potíže se do románu začíst, jelikož autorka střídala děj v kapitolách, co bylo před nehodou Annie a co je teď, ale má to své kouzlo, jelikož si čtenář může domýšlet,  jak co spolu asi souviselo. Kniha ve mně zanechala opravdu hluboký dojem. Již dlouho jsem tak emotivní knihu nečetla.

Jelikož sama moc ráda vařím, bylo pro mě velice příjemné číst o těch všech dobrotách, které Annie dokázala ve své kuchyni vykouzlit. Mé původní povolání zdravotní sestry na neurochirurgii mi bylo velkým přínosem pro pochopení děje, to jak se Annie asi po úraze hlavy cítila, co vše si musela prožít a čím vším si prošla.

Děj knihy nás zavádí do prostředí natáčení kulinářského pořadu Klíčové ingredience, jehož součástí je hlavní postava románu Annie Rusch. Energická, impozantní žena milující jídlo, vaření, fotografování a natáčení a dále je tu i její manžel Martin Harlow, hlavní aktér pořadu, kovboj, velice okouzlující muž. Annie pochází z Vermontu, kde její rodina vlastní již po mnoho generací farmu na výrobu javorového sirupu Sugar Rusch.

Úspěšnou kariéru, hezkého manžela, krásný domov, miminko, které je na cestě, to vše intenzivně prožívá Annie do té doby, než zjistí, že je jí její muž nevěrný. Její život navíc v té chvíli změní úraz, po němž zůstává více než rok v kómatu v nemocnici. Lékaři jí nedávají vůbec žádnou šanci na přežití. Její orgány měly dokonce pomoci jinde. Po více než roce se probouzí a pomocí střípků vzpomínek, které se jí vyrojují v paměti, lepí svůj životní příběh dohromady. Ve svých vzpomínkách se vrací do rodného Vermontu na jejich farmu na výrobu javorového sirupu, na studia na střední i vysoké škole, na svou první lásku z mládí Fletschera. Postupně se jí vybavují různé situace, která doplňují děj. Najde Annie svůj ztracený život a dokáže se vyrovnat se ztrátou nenarozeného miminka? Najde konečně společnou cestu s Fletscherem? To a mnohem více se dozvíte, pokud sáhnete po tomto výborném románu.

 

Autor: Susan Wiggs

Počet stran: 367

Vydalo nakladatelství Motto ve společnosti Albatros media v roce 2017

1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Brazilský byt v galerijním stylu

Vždycky jsem miloval brazilský design. Tento byt, realizovaný Felipem Hessem ve slunném Sao Paulu, poeticky nazvaný Apartamento Avenida Paulista, je...

Zavřít