Umělci dávají do svých děl emoce, možnosti doby. Jejich díla jsou odrazem společnosti. Různé směry se mění a vzájemně prolínají. Kniha Stručný příběh umění je jedinečná publikace plná nádherných fotografií děl i poutavého vyprávění o různých epochách. 

O čem kniha je?

Publikace obsahuje jednotlivé směry, různá díla, témata i techniky. Obsahuje 50 uměleckých děl od slavných umělců. Kniha nabízí úvod do mnoha nejvýznamnějších směrů od pravěku až po současnost. Široká škála novinek, nápadů, přístupů, vlivů i technik. Společným rysem všech uměleckých směrů je časová osa.

Díla zahrnují portréty, sochy, akty, krajiny, podobenství, mýty a náboženské příběhy. Díla jsou jedinečná, rozebrána v potřebném kontextu. Témata – řada stejných či podobných témat jako jsou zvířata, postavy, autoportréty, krajiny, barvy, mořské scenérie, smrt, zátiší, alegorie, mýty i náboženské scenérie.

Techniky – nespočet technik od kresby uhlem po sítotisk, fresky, malba, olejomalba, imposto, práce s křídou, temperou, olejem na dřevo a inkoustem.

Proč byste si to měli přečíst?

Pokud hledáte ucelenou knihu plnou fotografií děl, tak rozhodně nebudete litovat.

To nejlepší na této knize?

Velice nás zaujala přehlednost, názornost fotografií i vyčerpávající informace o jednotlivých tématech, momenty daného období, nechybí časová osa dané doby i klíčové momenty vzniku díla.

Pro koho je kniha určena?

Kniha se nám moc líbila, určitě bychom ji doporučili všem zájemcům o umění a výtvarné techniky.

Autor: Susie Hodgeová

Přeložil: Jan Podzimek

Vydala Grada Publishing v roce 2018

Počet stran: 224

 

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Jaké jsou trendy ve snubních prstenech pro rok 2019?

Čeká vás letos svatba a vybíráte snubní prsteny, které jsou symbolem věčné lásky a sounáležitosti? Pak by vás mohlo zajímat,...

Zavřít