Pražský Mercedes-Benz Fashion Week už se nám pomalu blíží a s tím se i odtajňují jména a akce s tím spojené, na které se můžeme těšit. Kromě řady módních přehlídek a doprovodného programu nás v pátek 4. září čeká celodenní event na téma udržitelnosti módního byznysu.

Sustainable Fashion Day se bude věnovat celému výrobnímu koloběhu a jeho budoucnosti. Móda je jedním z největších průmyslů, tudíž krom hotových produktů vykazuje velké množství odpadů, které mimo jiné obsahují i toxické látky. Je tedy velkou zátěží nejen pro naše životní prostředí.

Veja_Lily-Cole-Sky-Rainforest-Rescued

Mimo mnoha jiných hostů, kteří nám přiblíží tuto problematiku udržitelného rozvoje módy, se také můžeme těšit na Leilu Abbasovou. Ta nám poodhalí zákulisí aktivit s oblečením pro charitu v Africe. Stylistka Kamila Vodochodská nám pro změnu poradí, jak si sestavit udržitelný šatník. Na závěr dne se bude promítat jedinečný dokument True Cost o opravdové ceně oblečení.

Takže 4. září se nás doufáme, co nejvíce sejde v Českém Centru v Rytířské ulici. Celý event je zdarma, je ale potřeba si místo z kapacitních důvodů zarezervovat. A místa ubývají, tak na co čekáte?

Bližší informace a registrace na webu: http://www.sustainablefashionday.cz/

comments


Fashion Events
Author: Markéta Havrlantová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Bílá v hlavní roli

Svěží design v minimalistickém pojetí skvěle předvedla polská architektonická kancelář Widawscy Studio Architektury při realizaci tohoto mezonetu v městečku Tarnowksych Górách, nedaleko...

Dailystyle News

Zavřít