Huňaté vlněné roláky, kašmírové šály a teplé kabáty? I v tomto podzimním počasí je možné vše sundat a zároveň se těšit z tepla. Opravdový relax si užijete v jakémkoliv saunovém světě. Stačí odhodit zábrany, uvolnit svou mysl, vzít s sebou přátele/rodinu a hodně ručníků.

Do sauny je možné zavítat v jakémkoliv ročním období, ale podzim a zima k tomu přímo svádí. Každý z nás jistě potřebuje na chvíli vypnout, relaxovat a soustředit se pouze na sebe. Sauny jsou ideálním místem! Nejen že si perfektně utřídíte myšlenky, ale zároveň uděláte něco pro své zdraví (a při tom nemusíte trávit hodiny v posilovně). Každopádně toho vypotíte daleko více, než na běžícím pásu.Než vyrazíte do ráje, je tutné připravit si s sebou dostatek tekutin, neboť to, co vypotíte je třeba zase doplnit. Doporučuji více ručníků (extra velkých), župan a pantofle. Není nic zvláštního na tom, přijet na místo s cestovní taškou, protože jinam se vám všechno nevejde.

V saunových světlech je na každý den připravený program všech možných procedůr, kterých se můžete zúčastnit. Všechny programy jsou dělané tak, aby po každé procedůře byl dostatečný čas na ochlazení, občerstvení i odpočinek.Můj osobní tip je chodit včas. Je nutné si na rozpisu zjistit kdy a kde probíhá procedůra a přijít nejlépe o 5 minut dříve. Důvod? Pokud přijdete na čas, nebo pozdě, je dost možné, že budou volná místa pouze nahoře (kde je největší teplo) a nebo bude procedůra plně obsazena a vy se nedočkáte. Další tip je větší množství ručníků (klidně i 4). To proto, že je zcela jistě hned propotíte. Je tedy příjemnější mít jich pár na střídání. Pantofle si vezměte nejen z hygienických důvodů – v některých střediscích budete chodit venku (bazén, sauny).Trápí vás fakt, že v sauně budete sedět nazí? To nemusi! Pokud propadnete studu, je možnost zabalit se do speciálních prostěradel. Každopádně kouzlo sauny je v tom, že jsou si tam všichni rovni. Během pár minut z vás všechen stud opadne.Každá z procedůr je něčím zvláštní. Některá vám uvolní dutiny mentolem a zázvorem, jiná zklidní mysl meduňkou s heřmánkem a moje oblíbená vám vyvolá chutě na česnečku a vypotí všechny toxiny z těla s pomocí česneku. Některé probíhají uvnitř objektu, jiné venku v krčmě. Při některých dostanete dokonce i občerstvení, led, či posloucháte hudbu. Všechny mají ale jedno společné – skvělého saunéra, který s ručníkem a teplým vzduchem dokáže divy. Neváhejte a vyražte pořádně prokrvit vaše tělo a uvolnit mysl. Sauny fungují lépe, než terapeutická sezení a jsou skvělou prevencí proti nemocem. Udělejte si s přáteli výlet za hranice (třeba do německého Neustadtu), nebo navštivte jeden ze saunových světů v Praze, či jinde v ČR. Budete se cítit jako v ráji. Ale pozor! Saunování je návykové.

Zdroje: 123, 456

comments


Lifestyle
Eliška Pešková
Author: Eliška Pešková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Aby v zimě bylo teplo: Puffer Jackets

Nastal čas, kdy se dny zkracují a stávají se chladnějšími a chladnějšími, proto je teď ta správná doba vyrazit do...

Zavřít