Pokud ne, tak máte jedinečnou příležitost to napravit. Mladá pětice vedená bratranci Jordanem Hajem a Givinarem Křížem totiž pokřtí 3. června v Paláci Akropolis svůj dlouhohrající debut. Ten skupina nahrála pod taktovkou eklektického producenta Michaela Rendalla (The Futureheads, Adrian T. Bell). v podzemních prostorách dejvického studia Faust Records.

Právě Rendall skupinu vybičoval a posunul ke zvuku, který v našich končinách zrovna často neslýcháme. A frontman Jordan Haj to potvrzuje: „V době, kdy jsme skládali materiály na naši desku, tak jsme hodně poslouchali nám do té doby neprozkoumané hudební žánry. Hlavně hodně starého i současného R’n’B a vlastně i Hip-Hop a Rap. Když pak ve studiu vznikala konečná podoba skladeb, tak se v nás Michael snažil převážně probudit Rock’n’Roll. Při poslechu náběrů “SOS” někdo z Michaelova týmu prohlásil, že to zní jako “Umbrella“ od Rihanny hraná Led Zeppelin. Tehdy a vlastně do teď mám pocit, že se ty věci zřejmě spojily tak, jak měly.“

Na desce uslyšíme dynamické přívaly kytarové energie, které střídají ozvěny současného izraelského písničkářství za doprovodu neustupujícího tepotu precizní rytmiky. Po třech letech od ochutnávky v podobě prvního EP Unholy kapela konečně našla svůj zvuk a sebevědomě si bere to nejlepší jak z alternativy, tak z hlavního kytarového proudu.

Za zmínku rozhodně stojí i vizuální stránka celého alba, kterou si vzal na starosti dvorní grafik a fotograf Kryštof Kalina. Postava na bookletu zobrazuje Petra Pana ztraceného v obrovském městě New York, kdy jeho tělo, stejně tak jako celé CD jsou vstupem do jiné dimenze, kde posluchače na cestě za poznáním povedou můry – symbol celé kapely.

Album Peter Pan Complex vychází u labelu Warner Music.

Níže můžete shlédnout jejich lyrics video k písní „SOS“ v hlavní roli s herečkou Evou Josefíkovou.

 

FB pozvánka: https://www.facebook.com/events/447564302084800/

comments


Lifestyle
Author: Veronika Babkov

Podpořte autora
Starší příspěvky:
POP UP GENTLEMAN

Opravdový gentleman vlastní na míru šité obleky, má možnost popíjet chutné rumy, kouřit kvalitní doutníky a nosí elegantně vázanou kravatu...

Dailystyle News

Zavřít