S novým rokem přijde i období krutých mrazů, ale vy se umrznutí bát nemusíte. Přinášíme vám přehled kabátů, díky kterým se udržíte v teple a zároveň budete vypadat stylově.

Nojo, to se řekne kabát, ale který vybrat, že? Dlouhý, krátký, oversized, na tělo, tenký, tlustý…druhů je spoustu, tady jsou ty nejzákladnější, které jsou teď in.

Župan

Letošním hitem je kabát, kterému se přezdívá podle toho, jak vypadá, tedy župan. Má minimum knoflíků, obvykle žádný zip a „zapíná“ se zašněrováním pásku, který vypadá stejně jako u županu, tedy pouze tenký kus látky bez přesek. Obvykle má větší výstřih, který je vhodné vyplnit rolákem či šátkem. Kabáty tohoto typu jsou nejčastěji z vlny a polyesteru. Délkou se kabát pohybuje od boků až po kolena, záleží čistě na vaší volbě.

Knoflíková klasika

Někdo má lepší pocit, když si může kabát klasicky „uzavřít“ a nemusí kontrolovat, kde má pásek, či zda mu pásek nepovolí. Pokud i vám vyhovují kabáty s knoflíky, nemusíte se bát, na trhu jich je spoustu. Některé kabáty mají pouze jeden knoflíček, jiné jich mají deset, volba závisí pouze na vašich preferencích. Kabáty jsou nejčastěji z polyesteru. Délka se obvykle odvíjí od počtu knoflíků, paradoxně čím delší kabát je, tím míň knoflíků má.

Trenčkot

A pak je tu kombinace předchozích dvou variant. Trenčkoty mají jak knoflíky, tak pásek. Jejich pásek je ale obvykle na zapínání, u županové formy se jedná pouze o zavázání na uzel. Tyto kabáty jsou spíše do lehčí zimy, jsou obvykle bavlněné či z polyesteru, nosí se tedy nejčastěji v takzvaném přechodném období mezi podzimem a zimou či zimou a jarem. Zároveň jejich délka končí obvykle u kolen, někdy také pod koleny. Pokud tedy bude foukat, kabát vás ochrání téměř celé.

Péřovka

Někdo má radši oldchool materiál a preferuje kabáty z peří. Ty vám zaručí, že nezmrznete ani v minus 20 stupních Celsia. Mezi tímto druhem kabátů najdete takové, pod které se schováte úplně celé, některé z nich jsou totiž dostatečně široké i dlouhé a cítíte se v nich jako ve spacáku. Jiné jsou zase  decentní, mohou mít kolem pasu sponu, která zdůrazní vaše křivky. Délka sahá obvykle těsně nad kolena či pod kolena.

 

Pláštěnka

Téměř každý chodil jako dítě v pláštěnce připomínající igelitový pytlík. Nebojte. Druh kabátu zvaný pláštěnka vypadá docela jinak, i když přeci jenom trochu klasickou pláštěnkou inspirovaný je. Obvykle má kapuci. Jeho materiál je nepromokavý, vnější vrstvu tvoří tedy polyuretan, který průniku kapek zabraňuje. Délkou je obvykle jen o něco delší než bunda. Tento kabát je dobré nosit, pokud se chystáte například na výlet do hor, je-li venku sychravo nebo i po městě, věřte mi, právě „pláštěnka“ vypadá velmi stylově a navíc vás ochrání před zimou.

comments


Lifestyle
Author: Tereza Čaladi

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Přichází nové Nike Air Max Plus. Jak to s nimi vlastně bylo?

Design, který na ulici rozpozná kdekdo. Ikona Nike Air Max Plus, která se zrodila v roce 1998, začala psát historii díky...

Zavřít